Roman Kitapları

Dublınliler PDF indir

Dublınliler PDF indir, e-kitap sitemizde Dublınliler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. James Joyce tarafından kaleme alınan Dublınliler kitabı 310 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dublınliler kitabını 9786051712642 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dublınliler kitap özeti, Dublınliler pdf oku, Dublınliler yandex, James Joyce e-kitap pdf, Dublınliler PDF Drive, Dublınliler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dublınliler PDF Oku

Dublınliler Kısa Özet

1914 senesinde ilk basımı yapılan Dublinliler, Joyce’un bir yüzyılın bitiminin eşiğindeki Dublin’de yaşayan orta sınıf bireylerin gündelik hayatlarını derlediği on beş öyküden meydana gelir. Öyküler doğum, çocukluk, yaşam, yetişkinlik, yaşlılık ve ölüm temaları etrafında bir insan ömrünün seyrini Dublin üzerinden bize anlatır. İlk kez bu öykülerde edebiyat sahnesine çıkan karakterlerin birçoğu, Joyce’un başyapıtı Ulysses’te tekrar karşımıza çıkacaktır.

Öyküler, Joyce’un epifani yorumunun, kişiliğin bir anda kendisini anladığı veya bir aydınlanma yaşadığı *anlar*ın etrafında kurgulanmıştır. Bu öyküler, Joyce’un hem nefretini hem de tutkusunu eserlerine işlediği Dublin’in olduğu kadar, şehrin tüm belleğinin kıskıvrak yakaladığı Dublin’den gidemeyenlerin de öyküsüdür.

Dublınliler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu