Roman Kitapları

Duisburg Treni PDF indir

Duisburg Treni PDF indir, e-kitap sitemizde Duisburg Treni kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fakir Baykurt tarafından kaleme alınan Duisburg Treni kitabı 182 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Duisburg Treni kitabını 9789750407116 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Duisburg Treni kitap özeti, Duisburg Treni pdf oku, Duisburg Treni yandex, Fakir Baykurt e-kitap pdf, Duisburg Treni PDF Drive, Duisburg Treni Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Duisburg Treni PDF Oku

Duisburg Treni Kısa Özet

Fakir Baykurt, öykülerinde köy yaşamının sertliği, yoksulluk, cahillik, taassup, batıl inanç, sömürü gibi poblemleri ele alarak köylünün maddi ve manevi dünyasını toplumsalcı ve gerçekçi bir bakıştan işliyor. Gözlemlerden, canlı tanıklıklardan yola çıkan yazar, günlük konuşma dilini öyküye taşıyarak farklı zamanlarda mizahi bir dil kullanıyor; bürokrasinin çarkları içinde sıkışan ama içinde de bir umudu barındıran *sıradan insanı*, yaşadığı yerin atmosferiyle birlikte çarpıcı bir biçimde betimliyor.

İlk basımı 1982’de yapılan Duisburg Treni’ni yeniden okurla buluşturuyoruz:

*Bu yanıtı doğru bulmuyorum. 18 yaşındayım. On dört senedir bu ülkedeyim. Bir meslek öğrenmek istiyorum…*

*Yerimiz yok demiştim size..*

*Benden önce Polonyalı Tamara’ya bulundu ama! O da kara saçlı değil miydi?*

Herr Walder durdu biraz. *Polonya başka!* dedi sonra. *Hükümet, Polonya’dan gelenlere karşı esneklik istiyor…*

Nereden geldi, nasıl olduysa, *(Aman devam et! Bugün sonuç alacaksın!)* diye bir umut dünyaya geldi içine. Bölüm şefi Herr Walder’le konuşmasını sürdürdü:

*Az önce Almancamın iyi olduğunu, ama Alman müşterilerin kara saçlı berber istemediğini söylemiştiniz. Beni geri göndermeden bu noktayı biraz daha açıklamanızı rica ediyorum..*

*Evet Almancanız iyi. Berberlik uygulayabilirsiniz. Çünkü bu meslekte çalışanların her hususta düzgün konuşabilmesi gerekir. Kara saçlıların istenmeyişi ise, son senelerda gelişen yabancı düşmanlığı ile alakalı. Meslek seçimlerini yönlendirebilmek için kamuoyu eğilimlerine dikkat ediyoruz. Almanya’da kara saçlı berberlerle satıcılara tepki artıyor…*

Duisburg Treni PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu