Edebiyat Kitapları

Dün ve Ferda PDF indir

Dün ve Ferda PDF indir, e-kitap sitemizde Dün ve Ferda kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan Dün ve Ferda kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dün ve Ferda kitabını 9789750744662 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dün ve Ferda kitap özeti, Dün ve Ferda pdf oku, Dün ve Ferda yandex, Erendiz Atasü e-kitap pdf, Dün ve Ferda PDF Drive, Dün ve Ferda Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dün ve Ferda PDF Oku

Dün ve Ferda Kısa Özet

Niye hüzünlenirdi? Oğlu için mi? Selim Beyazıt’ın hayali düşüyor anıların üstüne… Hüzün, Kâzım Hoca’ya yabancıydı. Yoksa değil miydi? Kapalı pencereler… Ferda’nın yüzüne kapanmış… Bina onu dışlıyor… Bir zamanlar dışladığı mazi, şimdi Ferda’yı dışlıyor…

Erendiz Atasü’nün romanı Dün ve Ferda, 60’lı senelerdan bugünlere uzanan bir dönemi mercek altına alıyor. Başkarakter Ferda’yı romanın başlarında mezuniyetinin verdiği özgürlük sevinciyle havalara uçarken göze çarpıyor. Atasü, onu yalnızca usta bir romancı kimliğiyle değil, bir toplumbilimci, bir psikolog gözüyle de inceliyor. Aşkları, cinselliği, üniversiteye başlar başlamaz karşı karşıya geldiğı politik ortam karşısındaki tutumu, sol düşünceye bakışı, tartışmaları, gördüğü baskı ve işkenceyi etraflıca, yaşamı boyunca etrafında yer almış başka karakterlerle birlikte anlatıyor.

Dün ve Ferda, sol hareketin 90’lara kadar yaşadığı deneyimi ve sonuçlarını tartışması yönünden da üzerinde çokça konuşulacak bir roman.

Dün ve Ferda PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu