Tarih Kitapları

Dünya Savaş Tarihi PDF indir

Dünya Savaş Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Dünya Savaş Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Christon I. Archer tarafından kaleme alınan Dünya Savaş Tarihi kitabı 752 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dünya Savaş Tarihi kitabını 9786254050220 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dünya Savaş Tarihi kitap özeti, Dünya Savaş Tarihi pdf oku, Dünya Savaş Tarihi yandex, Christon I. Archer e-kitap pdf, Dünya Savaş Tarihi PDF Drive, Dünya Savaş Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dünya Savaş Tarihi PDF Oku

Dünya Savaş Tarihi Kısa Özet

Dünya Savaş Tarihi, tarihin şafağından günümüze kadar küresel bir askeri tarih denemesi niteliğindedir. İnsanlığı kasıp kavuran savaşların üç bin yıllık hikâyesindeki değişim ve devamlılıkları, devrimler ve gelenekleri keşfetmek, bu mühim eserin başlıca hedefini teşkil ediyor.

Savaşların sığ ve kronolojik bir genel özetini yazmak yerine, savaş umurunun nasıl evrildiği ve bu evrimin toplumları nasıl etkilediği büyük dönüm noktaları vurgulanarak ele alınıyor.

Askeri tarihin alışıldık temaları olan komutanlar ve taktikler de ihmal edilmemekle birlikte, her bölümde esas olarak savaş kavramı, sıradan askerin rolü ve askeriyenin siyaset ve toplumdaki yerinin tarih boyunca nasıl değiştiği inceleniyor. Dahası, yazarların Batı dışı toplumları da ele almaları bu kitabı bir kat daha kıymetli kılıyor. Ne de olsa, genel askeri tarih yazarları Batımerkezcilik tuzağına düşmekten bazı zamanlarda kurtulabilmişler ve bu alandaki çoğu eser İngiltere, Fransa ve Almanya’nın askeri öykülerinden ibaret kalmıştır. Burada ise yazarlar savaşın ve askeri güçlerin tüm dünya çapındaki toplumları nasıl şekillendirdiğini özellikle inceliyorlar.

Türkçedeki ilk baskısından 14 yıl sonra Dünya Savaş Tarihi, o baskıda yer almayan harita ve fotoğraflarıyle yeniden okuyucuyla buluşuyor. Bu eserin, gerek üniversitelerdeki askeri tarih ve siyaset bilimi öğrencileri için bir başvuru kaynağı, gerekse de konuya ilgi duyan herkes için bir temel giriş metni olarak uzun seneler önemini koruyacağına şüphe yoktur.

Dünya Savaş Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu