Tarih Kitapları

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek PDF indir

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek PDF indir, e-kitap sitemizde Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Marshall G. S. Hodgson tarafından kaleme alınan Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek kitabı 544 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek kitabını 9786055830762 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek kitap özeti, Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek pdf oku, Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek yandex, Marshall G. S. Hodgson e-kitap pdf, Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek PDF Drive, Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek PDF Oku

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek Kısa Özet

Asıl alanı Ortaçağ İslam Tarihi olan Marshall G. S. Hodgson, oryantalist ön yargılardan bilinçli bir biçimde uzak durmasıyla ve Avrupa merkezci yaklaşımlara ciddi eleştiriler getirmesiyle tanınmıştır. Onun eserlerinin kavramsal ve yöntemsel sağlamlığı şimdilerde de geçerliliğini korumaktadır.

Hodgson, elinizdeki bu kitabın 1. bölümünde Avrupa’nın ve modernliğin dünya tarihindeki yerini incelemekte, Avrupa merkezcilik ve çok kültürlülük tartışmalarına iddialı bir katkı sağlamaktadır. 2. bölümünde İslam medeniyetini dünya tarihi çerçevesi içine yerleştirmekte, 3. bölümünde ise yalnızca tek bir tarih küresel tarih olduğunu, belli bir bölgeye odaklanan ve o bölgenin üstünlüğü esasına dayanan yaklaşımların dünya tarihi bağlamında değerlendirilip doğru yerine oturtulması gerektiğini ileri sürmektedir.

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu