Teknoloji Kitapları

Dünya’dan Fısıltılar PDF indir

Dünya’dan Fısıltılar PDF indir, e-kitap sitemizde Dünya’dan Fısıltılar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Carl Sagan tarafından kaleme alınan Dünya’dan Fısıltılar kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dünya’dan Fısıltılar kitabını 9786050207873 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dünya’dan Fısıltılar kitap özeti, Dünya’dan Fısıltılar pdf oku, Dünya’dan Fısıltılar yandex, Carl Sagan e-kitap pdf, Dünya’dan Fısıltılar PDF Drive, Dünya’dan Fısıltılar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dünya’dan Fısıltılar PDF Oku

Dünya’dan Fısıltılar Kısa Özet

1977 senesinde yıldızlara Voyager 1 ve Voyager 2 adlarında, iki tane kardeş uzay aracı gönderildi. Görevleri Jüpiter’den Uranüs’e kadar dış Güneş sistemini ayrıntılı olarak incelemek ve bir yaşam izi aramak için Güneş sisteminin dışına, yıldızlara doğru yola çıkmaktı. Her iki araç da Güneş sistemindeki görevini bitirdiktan sonra Voyager 1 Ağustos 2012’de, Voyager 2 ise Kasım 2018’de yıldızlararası seyahatine başladı.

Carl Sagan ve ekibi tarafından uzayın uzak bir noktasında, uzak bir zamanda Voyager uzay araçlarına rastlayabilecek olası Dünya dışı yaşamlar için araçların gövdesine altın kaplamalı bir plak yerleştirildi. Her bir plağa gezegenimizin ve medeniyetimizin çeşitli fotoğrafları, müziği ve çeşitli dillerde selamlama mesajı kayıt edildi.

Voyager, binlerce yıl sonra plağı okumayı başarabilecek zeki yaşamlar ile karşılaşırsa, bir zamanlar Dünya adında bir gezegenden ve insan adı verilen canlılardan gelen bu selamı onlara iletecek. İnsanlık ise var olduğu sürece bu selama karşılık bir yanıt bekleyecek.

Dünya’dan Fısıltılar, Dünya’dan, yani bizlerden *Onlar’a* gönderilen bu dostane selamın içeriğini, amacını ve hazırlanış aşamalarını anlatan, süreci ekibin her üyesinin kaleminden aktaran bir anlatı..

Dünya’dan Fısıltılar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu