Tarih Kitapları

Dünyanın En Mutlu Adamı PDF indir

Dünyanın En Mutlu Adamı PDF indir, e-kitap sitemizde Dünyanın En Mutlu Adamı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Eddie Jaku tarafından kaleme alınan Dünyanın En Mutlu Adamı kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dünyanın En Mutlu Adamı kitabını 9786258431407 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dünyanın En Mutlu Adamı kitap özeti, Dünyanın En Mutlu Adamı pdf oku, Dünyanın En Mutlu Adamı yandex, Eddie Jaku e-kitap pdf, Dünyanın En Mutlu Adamı PDF Drive, Dünyanın En Mutlu Adamı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dünyanın En Mutlu Adamı PDF Oku

Dünyanın En Mutlu Adamı Kısa Özet

Eddie Jaku, “kendilerini önce Alman, sonra yine Alman ve ondan sonra Yahudi olarak gören” Leipzigli bir ailenin çocuğuydu. Birinci Dünya Savaşı’nda Almanya için ağır silah üretiminde çalışan babası gibi o da bir Alman Yahudisi olarak ülkesiyle iftihar ediyor; dünyanın en aydınlanmış, en kültürlü ve en eğitimli toplumunun parçası olduğuna inanıyordu. Lakin bu düşüncelerinin hepsi, Yahudi olduğu gerekçesiyle Nazi milisleri tarafından darp edilip tutuklanarak bir toplama kampına atılacağı 1938 Kasım’ında değişti.
Jaku, bundan sonraki yedi yıllık dehşetengiz yolculuğuna Buchenwald Toplama Kampı’nda başladı. Toplama kampında görevli eski bir tanıdığı aracılığıyla Buchenwald’dan çıkmayı başaran Jaku, Nazi zulmüne uğrayan grupları Almanya’dan çıkaran insan kaçakçıları aracılığıyla babasıyla birlikte Belçika’ya kaçtı. Nazilerin Belçika’yı işgaliyle birlikte Fransa’ya geçen Jaku, Alman panzerlerinin Müttefik ordularını önlerine kattığı sırada ünlü Dunkirk tahliyesine tanıklık etti. Akabinde Fransa’da kılık değiştirmiş bir Alman askeri sanılarak tutuklandı ve Almanların bu ülkeyi topyekûn işgaliyle birlikte Fransız polisince Almanlara iade edildi. Mühendislik becerileri aracılığıyla onu Almanya’ya götürecek trenden kaçıp, Belçika’da ailesiyle bir araya gelmeyi başardı. Lakin çok geçmeden jurnallenerek Gestapo tarafından tutuklandı ve tüm aile fertleriyle birlikte 1.1 milyon insanın son durağı olacak Auschwitz’e gönderildi. Onu ve ailesini peronda karşılayacak kişi ise “Ölüm Meleği” lakabıyla alınan Dr. Josef Mengele’ydi.
Yıllar boyunca maruz kaldığı dehşetler ve soykırımda yitirdiği tüm sevdiklerine rağmen Hitler’den intikâmını “dünyanın en mutlu adamı” olarak almaya karar veren Jaku, bu yer yer kederli yer yer de umut dolu hikâyesiyle, dört bir yanı karanlıklarla çevriliyken bile mutluluğu nasıl bulabileceğine dair insanlığa ışık tutuyor.

 

Dünyanın En Mutlu Adamı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu