PDF İndir

Dünyanın Ötesindeki Orman PDF indir

Dünyanın Ötesindeki Orman PDF indir, e-kitap sitemizde Dünyanın Ötesindeki Orman kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. William Morris tarafından kaleme alınan Dünyanın Ötesindeki Orman kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dünyanın Ötesindeki Orman kitabını 9786057762115 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dünyanın Ötesindeki Orman kitap özeti, Dünyanın Ötesindeki Orman pdf oku, Dünyanın Ötesindeki Orman yandex, William Morris e-kitap pdf, Dünyanın Ötesindeki Orman PDF Drive, Dünyanın Ötesindeki Orman Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dünyanın Ötesindeki Orman PDF Oku

Dünyanın Ötesindeki Orman Kısa Özet

Sanayi öncesi zanaata ve idile olan özlemini, Viktoryen dönem gündelik yaşamının hayli ötesine düşen bir hayal âlemi yaratarak okura aktaran William Morris, hayal dünyasını doğaüstüyle birleştiren ilk yazarlardan. Yazarlığının bunun yanında şair, çevirmen ve ressam olarak da tanınan Morris, bunun yanı sıra Britanya’nın ileri gelen erken dönem sosyalistlerinden olduğundan, kendisi için ideoloji ile kurgu birbirinden ayrılması olabilecek olmayan bir ikiliydi. Gerek şiirsel üslubu gerekse hayali dünyalarıyla günümüz fantazi yazınını derinden etkileyen yazar, özellikle C. S. Lewis ve J. R. R. Tolkien için mühim bir esin kaynağıydı.

Tamamıyla kurgusal bir dünyaya sahip ilk roman olan Dünyanın Ötesindeki Orman, mutsuz evliliği halen bitmiş olan Golden Walter’ın, yaşadığı şehirden kaçmak için bir deniz seyahatine çıkmasıyla başlar. Karşılaştığı bir fırtına neticesinde kendini gizemli bir ormanda bulur. Hem yerli halkı hem de insanı şaşırtan doğasıyla bu orman, Walter’ın bildiği dünyaya hiç benzememektedir. Dünyanın Ötesindeki Orman, yeni bir diyarın ve imkânsız aşkın macerası. Hayalinizdeki dünyanın gerçeğe döndüğü ânın ta kendisi.

*Yüzüklerin Efendisi’ni yazarken William Morris’ten bi hayli fazla esinlendim.*

– J. R. R. Tolkien

*Şüphesiz ki William Morris 19. yüzyılın Tolkien’idir.*

– Lin Carter

Dünyanın Ötesindeki Orman PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu