Teknoloji Kitapları

Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi PDF indir

Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi PDF indir, e-kitap sitemizde Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Etienne Klein tarafından kaleme alınan Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi kitabı 260 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi kitabını 9786050203615 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi kitap özeti, Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi pdf oku, Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi yandex, Etienne Klein e-kitap pdf, Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi PDF Drive, Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi PDF Oku

Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi Kısa Özet

Bazı devrimler yavaş ve kansız olur. 1920’li senelerda fizikte böyle bir devrim yaşandı. Fizikçiler atomaltı parçacıkların davranışlarının klasik fizik yasalarına uymadığını gördüler. Uyuşmazlığın nedenlerini anlamak ve tutarlı bir teori içinde birleştirmek  gerekti. Bu bağlamda, klasik fiziğin bazı temel ilkeleri bir kenara bırakıldı. Köklü inançlar tartışmaya açıldı. Birkaç yıl içinde her şey değişti. Yeni bir fizik icat edildi: kuantum fiziği.

Bu devrimi gerçekleştiren yedi özel insan, yedi müstesna bilgin: George Gamow, Albert Einstein, Paul Dirac, Ettore Majorana, Wolfgang Pauli, Erwin Schrödinger, Paul Ehrenfest, Wolfgang Pauli.

Kararlı, tutkulu, kimi zaman bir hayli etkili, bu örnek insanlar yeni sorunlarla boğuştular ve gerçek muammalar denebilecek poblemleri çözdüler. Bunların her biri kendi çapında dâhidir. 1925-1935 senelerının *fiziğin büyülü on yılı* olmasına büyük katkıda bulunmuşlardır

Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu