Araştırma Kitapları

Düşünmeyi Dönüştürmek PDF indir

Düşünmeyi Dönüştürmek PDF indir, e-kitap sitemizde Düşünmeyi Dönüştürmek kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Catherine C. McCall tarafından kaleme alınan Düşünmeyi Dönüştürmek kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Düşünmeyi Dönüştürmek kitabını 9786053206361 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Düşünmeyi Dönüştürmek kitap özeti, Düşünmeyi Dönüştürmek pdf oku, Düşünmeyi Dönüştürmek yandex, Catherine C. McCall e-kitap pdf, Düşünmeyi Dönüştürmek PDF Drive, Düşünmeyi Dönüştürmek Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Düşünmeyi Dönüştürmek PDF Oku

Düşünmeyi Dönüştürmek Kısa Özet

Elinizdeki kitap, hem kişisel yaşantı dünyanızda hem de kamusal paylaşımlar gerçekleştirdiğiniz hayat akışınızda mühim bir değişimin başlangıcını oluşturabilir. Eleştirel ve yaratıcı düşünme, kavramlar ve problemler aracılığıyla sorgulayıcı bir düşünüm gerçekleştirme, tartışmacı diyalog yoluyla bireyin kendisini ifade etme ve başkalarını anlama süreçlerinde olgunlaşma aracılığıyla etkin ve etkili bir yurttaş olunabileceğini bizlere anlatan bu kitap, esasen çocuklarla felsefe yapma metotlarınden birisi olan Felsefi Sorgulama Topluluğu (FST) yöntemini ayrıntı kısmıyla ele almaktadır.

Felsefi Sorgulama yöntemine göre çocuklar aslında çok ufak yaşlardan bu yana felsefi akıl yürütme yapısını kullanabilmekte, felsefi bulmacalar ile ilgili kendi görüşlerini gerekçelendirebilmekte ve yaşıtlarıyla felsefi bir diyalog boyunca farklı görüşleri tartışabilmektedirler. Bu açıdan değerlendirildiğinde ufak yaşlardan bu yana çocukları felsefi diyalogla tanıştırmak, onların eleştirel ve sorgulayıcı nitelikte yargıda bulunma potansiyellerini geliştirmeleri ve bu sürecin bir sonucu olarak da demokratik bir politik yaşamın özneleri olma yolunda köklü biçimde dönüşüme uğramaları manasına gelmektedir.

Düşünmeyi Dönüştürmek PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu