PDF

E. C. TUBB – Uzay 1999 PDF Oku indir

E. C. TUBB – Uzay 1999 PDF Oku indir, e-kitap sitemizde E. C. TUBB – Uzay 1999 kitabını araştırdık. Ayrıca E. C. TUBB tarafından kaleme alınan E. C. TUBB – Uzay 1999 kitap özetinin yanı sıra, E. C. TUBB – Uzay 1999 pdf oku, E. C. TUBB – Uzay 1999 yandex, E. C. TUBB – Uzay 1999 e-kitap pdf, E. C. TUBB – Uzay 1999 PDF Drive, E. C. TUBB – Uzay 1999 Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

E. C. TUBB – Uzay 1999 PDF indir Oku

JOHN KOENİG uzun süren bir günün sonunda kendini yorgun hissediyordu. Bu yorgunluk, adale ağrılarından çok sinir gerginliğinden olmuştu. Yorgunluğunu onu ay üssü Alfaya götüren Kartal’ın yolcu kabininde, rahat koltukta oturup gidermeye çalışıyordu. Gemi onu evine götürüyordu. Evi! İnsanın evi dünyaya geldiğu ve büyüdüğü yer olmalı. Ama enteresantır, dünya ile içinde, çeyrek milyon millik bir boşluk olan ay, dünya çapından çok uzakta olmasına rağmen kendisinin yine oraya ait olduğunu düşünüyordu. Acı bir biçimde gülümseyerek düşündü. Bu gün bir doğum günü gibiydi, Hatırlanacak bir gün. 9 Eylül 1919 – Komutanlığa tekrar atandığı gün. İşin aslına bakılırsa, bir çöp yığınının komutanı… Dünya ekonomisinden artakalan radyoaktif döküntülerinin içinde olduğu mühürlenmiş tenekeler, ayın güneşsiz tarafına depolanıyordu. Ay taşlarının derinine gömülü, istenmeyen ve tehlikeli olan gitgide fazlalaşan bu maddeler, gözleniyor, kontrol ediliyor ve dikkatle muhafaza ediliyordu. Tycho’nun kenarında yerleşmiş olan ay üssü Alfa’nın varlığının esas nedeni buydu. Üsten dünya görülebiliyordu. Ama süprüntü yığınlarının olduğu yerden sonsuz yıldızların soğuk ışığından başka bir şey görülmüyordu. Bir düğmeye basarak önündeki koltuğun arkasındaki televizyon ekranını aydınlattı.

Dünyadan yapılan bir yayını dinlemeye koyuldu. Haberleri okuyan spiker gençti ve haberleri profesyonel bir tavırla, dikkatle okuyordu. «Meta yıldızına görevli olarak gidecek iki astronot, Frank Warren ve Eric Sparkman’ın eğitim uçuşları sırasında hafif bir soğuk algınlığına tutuldukları bildirilmiştir. Lakin, Ay Dairesi Müsteşarı Gerald Simmonds, atışın en fazla kırk sekiz saat gecikeceğini bildirmiştir. Birkaç dakika sonra Sayın Simmonds bu hususta bir bilgilendirmede bulunacaktır. Şimdi reklamlar…» Yalnız olmadığını hisseden Koenig başını kaldırdı. Yolcu kabinine girmiş olan hostes, tek yolcu olan kendisine bakıyordu. Hostes, karşısındaki için; «Yakışıklı bir adam», diye düşündü. «Genç değil, ama yaşlı da değildi. Kolunda rütbesini gösteren siyah bir şerit, üniforması içinde zarif biri. Yüzü ciddi ve endişeli, ağzı hassasklı, gözleri koyu ve manalı… Duyguları denetlenmiş ve tahmin ettiğine göre, yalnız bir adam. Görevinin ve sorumluluğunun bilincinden gelen bir yalnızlık içinde… Hostes elindeki tepside bulunan soğuk içkiyi uzatarak: Alfa üssüne varış ay saati ile 23.35’te Sayın komutanım» dedi. Daha otuz dakika vardı. Koenig içkiyi aldı.

Sinirleri gergin olduğundan yiyeceklerle ilgilenmedi. Şu Simmonds da ona hiç yardımcı olmuyordu. Simmonds ekranda gözüktü, saçları ve sakalı siyah, gözleri ve ağzı sert. Kelimelerin gerçeği açıkladığine inanan bir politikacı. Spiker onu tanıtırken fazla yumuşak görünüyordu.

E. C. TUBB – Uzay 1999 PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu