Felsefe Kitapları

Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur PDF indir

Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur PDF indir, e-kitap sitemizde Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Friedrich Wilhelm Nietzsche tarafından kaleme alınan Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur kitabını 9786257030106 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur kitap özeti, Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur pdf oku, Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur yandex, Friedrich Wilhelm Nietzsche e-kitap pdf, Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur PDF Drive, Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur PDF Oku

Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur Kısa Özet

İşte insan! Çarmıha gerilmeden hemen önce İsa için söylenmiş bu sözü şimdi Dionysos kişiliğine sahip olanlar için dile getiriyor Nietzsche. Bugüne kadar işitilmemiş çiçeği burnunda bir çağrı ve haykırıştır bu insan için. Her şeyden önce Nietzsche kendisini okuyacak insanlara değil, onun seslenişini duyabilecek kulaklara ihtiyaç duyar. Çok az düşünür onun çapında ikazcı bir filozof olabilmiştir. Tüm tehlikeleri tasvir ederek, tam bir bozulmaya ve insanın dekadan değerlerine karşı gerçek bir panzehir olarak…

Ecce Homo’da Nietzsche yapıtlarının bir özetini sunar. Bambaşka bir deneyim ve kendilik bilgisiyle meydan okur. Haklı olarak o hiç kimseye benzememekle övünecektir. Nietzsche’nin herhangi bir kitabını eline alanlar kendisini bu derece övmesinde bir şaşkınlık duyacaklardır. Lakin bu övgülerde, pek az düşünürde olan bir içtenliği ve hakiki değerlere kendini adamışlığı da sezinleyeceklerdir.

Ecce Homo’da tüm değerler yeniden değerlendirilmeli, ideal ve ahlâk adına üzeri örtülen kavramlar açığa serilmelidir. Zira kaynağını hayattan almayan her şey çürümeye mahkûmdur. Akıl, hastalık, hınç, bencillik, müzik, gerçek okuma, çalışma ve varolma açık hava ve yaratıcı iklimler içinde gezinen bir yaşam filozofu olarak Nietzsche çekiçle nasıl felsefe yapıldığını bir kez daha gözler önüne serer.

Ecce Homo – Kişi Nasıl Kendisi Olur PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu