Edebiyat Kitapları

Edebiyat Üzerine PDF indir

Edebiyat Üzerine PDF indir, e-kitap sitemizde Edebiyat Üzerine kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. George Orwell tarafından kaleme alınan Edebiyat Üzerine kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Edebiyat Üzerine kitabını 9786257650397 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Edebiyat Üzerine kitap özeti, Edebiyat Üzerine pdf oku, Edebiyat Üzerine yandex, George Orwell e-kitap pdf, Edebiyat Üzerine PDF Drive, Edebiyat Üzerine Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Edebiyat Üzerine PDF Oku

Edebiyat Üzerine Kısa Özet

Eric Blair, namı diğer George Orwell’in yaşamı Eton’dan mezun olduktan sonra daha rahat bir yolda ilerleyebilirdi. Oysa bağımsızlığına düşkündü, belki düzenli bir gelir kazanmayacak, kararlı olarak yazılar yazdığı bir yayın olmayacaktı. Lakin özellikle üzerinde çalıştığı deneme türü aracılığıyla geçimini kazanacak, istediğini istediği biçimde söyleyebilecekti.

Orwell, Edebiyat Üzerine adlı bu seçkisinde okuyacağınız yirmi iki yazıda, roman sanatının savunusunu yapıyor, Hayvan Çiftliği’nin karşı karşıya geldiğı sansür çabalarından bahsediyor, bilimkurguya, basın özgürlüğüne, kitap fiyat aralıklarının pahalılığına dair bitmek bilmeyen o tartışmalara, edebiyat ile sol düşünce içindeki ilişkiye değiniyor, mizah, şiir, siyah biraveyair fikirlerini paylaşıyor.

*Çağının, birbiriyle yarışan tutuculuğu ve baskıcılığıyla, elinde eski daktilosu ve inatçı kişiliğinden başka bir şey olmadan yüzleşti.”

–Christopher Hitchens

*1950 senesinde yaşamını yitirmiş olsa da, Orwell’in nasılyapmalı tarzında yazdığı zekice denemelerindeki dile ve siyaset tarzına dair fikirleri, haftalık siyasi yorumları ve edebiyat eleştirileri güncelliklerini korumakla kalmadılar yalnızca, çaresizce ihtiyacımız da var onlara.*

–Jeffrey Meyers

Edebiyat Üzerine PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu