PDF İndir

Efsanevi İstanbul Yarımadası PDF indir

Efsanevi İstanbul Yarımadası PDF indir, e-kitap sitemizde Efsanevi İstanbul Yarımadası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Haldun Hürel tarafından kaleme alınan Efsanevi İstanbul Yarımadası kitabı 740 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Efsanevi İstanbul Yarımadası kitabını 9786055147365 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Efsanevi İstanbul Yarımadası kitap özeti, Efsanevi İstanbul Yarımadası pdf oku, Efsanevi İstanbul Yarımadası yandex, Haldun Hürel e-kitap pdf, Efsanevi İstanbul Yarımadası PDF Drive, Efsanevi İstanbul Yarımadası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Efsanevi İstanbul Yarımadası PDF Oku

Efsanevi İstanbul Yarımadası Kısa Özet

Ey Fatih, ey şanlı Yarımada!.. Ey, yorgun, ama kudretli kraliçe!.. Senin yaşlı ve hüzünlü gözlerin bizlere neler neler anlatıyor… Nice şaşaalı günler gördün, ne eziyetler yaşadın upuzun tarihin boyunca… Ama hep ‘kıskandırdın kendini… Yüceliğinle, üzerine kondurulan ‘tahtlarınla, gurur veren kültürel zenginliklerinle… Sonsuza dek yaşa Yarımada!.. Suriçi’ndeki ‘koza’nda kurum kurum saltanatını sürdür… Sen, kültürümüzün, tarihimizin ‘tapu senedi’, hepimizin ‘göz nurusun Yarımada!..*

Haldun Hürel, binlerce yıllık hikayeleri kalbinde saklayan tanınmış *Yarımada’nın öyküsünü heyecanla, keyifle ve özlemle anlatıyor. *Suriçi’ni semt semt, sokak sokak mercek altına alırken, *evrenin gözbebeği’nin tarihini Megaralılardan günümüze keyifli bir dille aktarıyor. Fatih’in irili ufaklı tüm tarihi yapılarını sıra sıra titizlikle incelediği Efsanevi İstanbul Yarımadası’nda. Hürel, mekan ve insanı birbirinden ayrıştırmayan bir şehir tarihçiliği anlayışını benimsiyor. *Yarımadanın uğradığı talanla yalnızca tarihi mirasımızı değil, bunun yanı sıra kültürel mirasımızı, şehirle kurduğumuz ilişkiyi de yitirdiğimizin önemini vurguluyor.

Efsanevi İstanbul Yarımadası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu