PDF İndir

Eğil Dağlar PDF indir

Eğil Dağlar PDF indir, e-kitap sitemizde Eğil Dağlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yahya Kemal Beyatlı tarafından kaleme alınan Eğil Dağlar kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Eğil Dağlar kitabını 9789757618515 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Eğil Dağlar kitap özeti, Eğil Dağlar pdf oku, Eğil Dağlar yandex, Yahya Kemal Beyatlı e-kitap pdf, Eğil Dağlar PDF Drive, Eğil Dağlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Eğil Dağlar PDF Oku

Eğil Dağlar Kısa Özet

*Felâketin bin acısına mukabil bir hayrı da olmaz olur mu? Yunanlılar bin seneden beri Hudâvendigâr toprağına kök salmış olan Türklüğün köklerini koparmaya savaşırken o topraklar altında yatan ilk Türk beylerini, ilk İslâm şehitlerini, ilk Osmanlı padişahlarını uyandırdılar. ( … ) Bu saat Hudâvendigâr toprağına doğru bütün Anadolu`da öyle önüne geçilmez bir yürüyüş var, Tesalya ovalarını inleten ünlü türkü bütün Anadolu vadilerinden geliyor:
Eğil dağlar eğil üzerinden aşam
Yeni talim çıkmış varam alışam!*

Eğil Dağlar`daki yazılar gün gün İstiklâl Harbi`nin nabzını tutmaktadır. Bazı zaman Batı devletlerin tutumu, arada bir Yunanlıların ve Yunan ordusunun durumu , arada bir Ankara hükûme ,arada bir kamuoyunun konuya bakışı, bu yazılarda ele alınmaktadır. Yahya Kemal`in İstiklâl Harbi senelerında ne kadar isabetli düşüncelere sahip olduğunu gösteren bu yazıların, Milli Mücadele`nin önderi Gazi Mustafa Kemal Paşa tarafından kesilip gizlendiği ve ardından Yahya Kemal`e gösterildiği artık bilinmektedir.

Eğil Dağlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu