Araştırma Kitapları

Eğitimde ve Psikolojide Ölçme PDF indir

Eğitimde ve Psikolojide Ölçme PDF indir, e-kitap sitemizde Eğitimde ve Psikolojide Ölçme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yaşar Baykul tarafından kaleme alınan Eğitimde ve Psikolojide Ölçme kitabı 489 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Eğitimde ve Psikolojide Ölçme kitabını 9786053640882 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Eğitimde ve Psikolojide Ölçme kitap özeti, Eğitimde ve Psikolojide Ölçme pdf oku, Eğitimde ve Psikolojide Ölçme yandex, Yaşar Baykul e-kitap pdf, Eğitimde ve Psikolojide Ölçme PDF Drive, Eğitimde ve Psikolojide Ölçme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Eğitimde ve Psikolojide Ölçme PDF Oku

Eğitimde ve Psikolojide Ölçme Kısa Özet

Eğitimde ve Psikolojide ölçme: Klâsik Test Teorisi Ve Uygulaması kitabında, klâsik test teorisinin temel kavramları, varsayımları, esas denklemleri açıklanmış ve uygulamalarına yer verilmiştir. Kitabın ilk iki bölümünde, ölçme kavramlarıyla alakalı açıklama ve ispatlarda gerekli olan matematik ve istatistikle alakalı temel kavramlar ve işlemler emsallariyle birlikte açıklanmıştır. Kitapta test geliştirme uygulamasına ve şans başarısına ayrı bir önem verilmiştir.

Kitabın ilk baskısı öSYM tarafından yapılmıştır. Sonraki senelerda alanla alakalı birden fazla yayında kaynak olarak gösterilmiş, üniversitelerimizin alakalı bölümlerinde yararlanıldığı bilgisine ulaşılmıştır. Bu durum, kitabın yeniden basılması için cesaret vermiş ve öSYM Başkanlığının nazik izniyle eldeki baskı gerçekleştirilmiştir. Kitabın bu ikinci baskısında, test geliştirme uygulamasıyla alakalı onuncu bölüm yenileştirilmiş ve eğitimdeki uygulamalar yönünden güçlendirilmiştir.

Eğitimde ve Psikolojide Ölçme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu