Psikoloji Kitapları

Ego Durumları Teori ve Terapi PDF indir

Ego Durumları Teori ve Terapi PDF indir, e-kitap sitemizde Ego Durumları Teori ve Terapi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John G. Watkins tarafından kaleme alınan Ego Durumları Teori ve Terapi kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ego Durumları Teori ve Terapi kitabını 9789756329191 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ego Durumları Teori ve Terapi kitap özeti, Ego Durumları Teori ve Terapi pdf oku, Ego Durumları Teori ve Terapi yandex, John G. Watkins e-kitap pdf, Ego Durumları Teori ve Terapi PDF Drive, Ego Durumları Teori ve Terapi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ego Durumları Teori ve Terapi PDF Oku

Ego Durumları Teori ve Terapi Kısa Özet

John G. Watkins, eşi Helen H. Watkins’le birlikte hazırladığı Ego Durumları Teori ve Terapi, isimli bu kitabında, ego durumlarının Paul Federn tarafından keşfedilmesi üzerine, ego psikolojisini temel alan kısa bir psikoterapi oluşturarak hipnoterapötik teknikleri psikoanalitik kavramlarla birleştirmeye çalışmıştır. İnsan kişiliğinin bir birlik olmayıp aksine çeşitli segmentlerin bir bütünlüğünden oluştuğunu, birinin yaşadığı travma ardından savunma mekanizmaların egoyu koruma adına dağılıp bu bütünlüğü bozduğunu ve alterler adı verilen birbirinden bağımsız yeni alt kişiliklerin oluştuğunu vaka emsallariyle göstermekte ve hipnoterapiyle, dağılan bu yapının, insana acı çektiren alterlerin yok edilerek bütünleştirilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Kişilik ve gelişimi, ego durumları, çoğul kişilikler, dağılma ve bunların terapi teknik ve taktikleri üzerinde yoğunlaşan bu kitabın, insan kişilik ve kimliğini tanımada çok mühim açılımlar getirdiği, güçlendirilmiş vaka emsallariyle psikolog ve psikiyatristlerin olduğu kadar diğer okuyucuların da ilgisini çekeceği inancındayız.

Ego Durumları Teori ve Terapi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu