Araştırma Kitapları

Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I PDF indir

Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I PDF indir, e-kitap sitemizde Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I kitabı 175 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I kitabını 9786258088090 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I kitap özeti, Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I pdf oku, Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I yandex, Kolektif e-kitap pdf, Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I PDF Drive, Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I PDF Oku

Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I Kısa Özet

İktisat; ekonominin işleyişini, piyasa süreçlerini, devletin ekonomiye etkilerini ve piyasaya müdahalelerini inceleyen hem sosyal, hem de teknik bir bilimdir. Tüm bu işleyişi, süreçleri, etkileri ve müdahaleleri anlayabilmek için iktisat biliminde gerek kurumsal ve tarihsel çözümleme çerçeveleri, gerekse teorik ve uygulamalı modeller kullanılmaktadır. Bu nedenle, “iktisat okuryazarlığı” hem kurumsal ve tarihsel, hem de teorik ve uygulamalı bir bilimsel altyapı edinmeyi gerektirir.    

Finans, şahıs yahut işletme giderleri için ihtiyaç duyulan fonların uygun koşullarla sağlanması ve etkin bir biçimde kullanılması ile alakalı faaliyetlerdir. Bir başka ifadeyle finans, kurum veya bireylerin maddi kazanç elde etmeleri neticesinde yatırım yapmaları ve bu yatırımları zaman içinde değerlendirmeleridir.

Ekonomi bir bilim dalı olarak, kaynakların sınırlı, buna karşılık insanoğlunun gereksinimlerinin sonsuz olması sebebiyle, çeşitli sorulara yanıt arayan bir bilim dalı olarak ortaya çıkmış ve gelişme göstermiştir. Ekonomi Bilimi, bu yönüyle kısıtlı kaynaklar ile hangi malın, kimin için ne miktarda üretileceği ve kimler tarafından tüketileceği sorularına ve fiyatın oluşum mekanizmasını algılamaya çalışan bir bilim dalıdır.

Birbirleriyle iç içe geçmiş ve ayrılmaz bir bütün olarak değerlendirdiğimiz Ekonomi, Finans ve İktisat bilimlerine ait çalışmalar bu kitapta sizlerle paylaşılıyor. Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar -I  başlığını taşıyan bu kitapta, farklı alanlardan yazarların olduğu akademik çalışmalar siz kıymetli okurlara sunulmuştur.

Ekonomi, Finans ve İktisadi Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar – I PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu