Roman Kitapları

Eksile Eksile PDF indir

Eksile Eksile PDF indir, e-kitap sitemizde Eksile Eksile kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Başpınar tarafından kaleme alınan Eksile Eksile kitabı 96 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Eksile Eksile kitabını 9786053264279 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Eksile Eksile kitap özeti, Eksile Eksile pdf oku, Eksile Eksile yandex, Mustafa Başpınar e-kitap pdf, Eksile Eksile PDF Drive, Eksile Eksile Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Eksile Eksile PDF Oku

Eksile Eksile Kısa Özet

*Eksile Eksile, Mustafa Başpınar’ın üçüncü öykü kitabı.

Bu kitabında, Meleğin Gölgesi ve Annemin Gözleri adlı eserlerinde ortaya koyduğu estetiği derinleştiriyor ve çeşitlendiriyor. Başpınar, ilk iki kitabında öte yandan insanlık dramlarını, acılarını kaleme getirirken öte yandan da Ziya Osman ve Memduh Şevket iyimserliğine, sadeliğine selam göndermekteydi.

İnsanlık facialarını, dramlarını anlatırken öykülerine kendine mahsus bir naifliği ve iyimserliği yedirmesini bilmekteydi.

Aynı yönelimlerini Eksile Eksile’de güçlendirerek sürdürüyor. Köyü yakıldığı için memleketini terk etmek zorunda kalan bir ailenin dramından göçük altında kalan bir madenciye, bir yazarın sancılı yazı yaşamından işsiz güçsüz bir gencin serseriliklerine uzanan geniş toplumsal yelpazede dolaştırıyor kalemini. Toplumsallığın betimlenmesinden öteye geçerek *hicve* yöneliyor. İnsana, insanlığa rağmen gelişen politik yahut askeri teşebbüsleri hicvediyor.*

-Abdullah Harmancı

Eksile Eksile PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu