Dini Kitaplar

Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar PDF indir

Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar PDF indir, e-kitap sitemizde Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Adnan Demircan tarafından kaleme alınan Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar kitabını 9789754736854 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar kitap özeti, Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar pdf oku, Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar yandex, Adnan Demircan e-kitap pdf, Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar PDF Drive, Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar PDF Oku

Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar Kısa Özet

Hz. Peygamber’in (s) tebliğe başladığı günden bu yana etrafında kendisine destek veren insanlar oldu. Tebliğ süreci sürdükçe bu bireylerin sayısı arttı. Nihayet vefat ettiğinde ona inananların sayısı onbinleri bulmuştu. Hz. Peygamber’i Müslüman olarak görüp iman üzere vefat eden herkes sahâbî/sahâbiyye olarak kabul edilmekle birlikte bunların içinde bazıları mevcuttur ki canlarıyla ve mallarıyla Allah Elçisi’nin (s) yanında yer alarak onun mücadelesine ortak olmuşlardır. Bunların içinde dört halifenin bunun yanında hanımlardan ve erkeklerden bir çok sahâbî vardı. Hz. Peygamber’in etrafındaki yakınları ve dostlarından olup onun vefatından sonra da bir süre yaşayanlar, Allah Resulü’nden kalan mirası gelecek nesillere naklederek, gerekse cihat faaliyetlerinde oynamak suretiyle İslâm medeniyetinin mimarları içinde yer aldılar.
Elinizdeki kitapta Allah Elçisi’nin etrafında bulunan hanımlardan ve erkeklerden bazılarının yaşamı ve faaliyetleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

Elçi’nin s Çevresindeki İnsanlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu