PDF

Eleanor H. Porter – Pollyanna PDF Oku indir

Eleanor H. Porter – Pollyanna PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Eleanor H. Porter – Pollyanna kitabını araştırdık. Ayrıca Eleanor H. Porter tarafından kaleme alınan Eleanor H. Porter – Pollyanna kitap özetinin yanı sıra, Eleanor H. Porter – Pollyanna pdf oku, Eleanor H. Porter – Pollyanna yandex, Eleanor H. Porter – Pollyanna e-kitap pdf, Eleanor H. Porter – Pollyanna PDF Drive, Eleanor H. Porter – Pollyanna Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Eleanor H. Porter – Pollyanna PDF indir Oku

O HAZİRAN sabahında, Bayan Polly Harrington telaşla mutfağına girdi. Bayan Polly, genelde telaşlı davranmazdı. Sakin olmaktan özel bir gurur duyardı. Lakin o gün gerçekten fazla acele ediyordu. Nancy bulaşıkları yıkıyordu. Hayretle başım kaldırdı. Nancy, Bayan Polly’nin yanında yalnızca iki aydan beri çalışıyordu. Lakin hanımının genelde telaşlı olmadığım biliyordu. “Nancy!” “Buyrun efendim!” Nancy güler yüzle yanıt vermişti. Bir yandan da elindeki kabı kurulamaya sürdürmektedu. “Nancy!” Bayan Polly’nin sesi birden sertleşmişti. “Sana bir şey dile getirdiğim zaman elindeki işi bırakıp beni dinlemelisin.” Nancy, utandı, yüzü kızardı. Pek de sakin olmayan bir tavırla elindeki kabı ve kurulama bezini hemen bırakıverdi. “Peki efendim.

Dikkat edeceğim” diye kekeledi. Kabı düzeltip, aceleyle döndü. “Bu sabah bana bulaşıkları hızlı bitirmemi dile getirdiğiniz için işime sürdürmektedum.” Kadının kaşları çatıldı. “Bu kadar yeter, Nancy! Senden açıklama yapmam istemedim. Sadece dikkat etmeni istiyorum.” “Peki efendim. ” Nancy içini çekti, nefesini tuttu. Bu kadım nasıl tatmin edebileceğini düşünüyordu. Nancy, önceden başka bir işte çalışmamıştı. Lakin, babası ölüp, hasta annesi üç ufak çocukla parasız kalınca, çalışmak zorunluluğunu duymuştu. Bir tepenin üzerindeki görkemli konağın mutfağında kızı iş bulunca, annesi çok sevinmişti. Nancy, sekiz kilometre ötedeki Corners bölgesindendi. Bayan Polly Harrington’ı yalnızca eski Harrington Konağı’nın hanımı ve kasabanın en zenginlerinden birisi olarak tanıyordu. Bu, iki ay önce böyleydi.

Oysa şimdi, Bayan Polly’nin sert ve asık suratlı bir kadın olduğunu öğrenmişti. O, yere bir bıçak düştüğü yahut kapı çarptığı zamanlarda hemen kaşlarını çatıyor, her şey yolunda gitse bile gülümsemiyordu.

Eleanor H. Porter – Pollyanna PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu