Edebiyat Kitapları

Emanet Çocuk PDF indir

Emanet Çocuk PDF indir, e-kitap sitemizde Emanet Çocuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Claire Keegan tarafından kaleme alınan Emanet Çocuk kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Emanet Çocuk kitabını 9786257027144 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Emanet Çocuk kitap özeti, Emanet Çocuk pdf oku, Emanet Çocuk yandex, Claire Keegan e-kitap pdf, Emanet Çocuk PDF Drive, Emanet Çocuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Emanet Çocuk PDF Oku

Emanet Çocuk Kısa Özet

Artık yana devrilmekte olan güneşin ışıkları, suya yansıyan bizi eğri büğrü gösteriyor. Bir an korkuyorum. Buraya ilk geldiğimdeki o çingene çocuğu gibi değil de, şimdiki gibi temiz, başka giysiler içinde ve arkamdaki kadınla birlikte olduğumu kabullenene kadar bekliyorum. Tası suveyaldırıp dudaklarıma götürüyorum. Su önceden hiç içmediğim kadar soğuk ve temiz: Babamın bırakıp gidişinin tadı var suda; hiç orada olmayışının, gittikten sonra bana ait hiçbir şeyin olmayışının tadı. Tası yeniden daldırıp güneşin suda yansıdığı yere kadar kaldırıyorum. Altı yudum içip, utancın ve sırların barınmadığı bu yerin, şuan için, yuvam olmasını diliyorum. 

1980’lerin başında, İrlanda kırsalındayız. Küçük, isimsiz bir kız çocuğu, kendi ailesi tarafından önceden hiç tanışmadığı çocuksuz Kinsella çiftine bırakılır. *Emanet çocuk*, yeni ve geçici evindeki ilk günlerinden bu yana kendi iç dünyası ve duygularını tanımanın bunun yanında, *aile* ve *ev* adı verilen şeylerin önceden hiç tecrübe etmediği olanaklarını, özellikle de dalgalı yaşam denizindeki yol göstericiliğini ve iyileştirici yanlarını da keşfetmeye başlar. 

Çağdaş İrlanda edebiyatının en göz alıcı isimlerinden Claire Keegan Emanet Çocuk’ta, bir kız çocuğunun gözünden İrlanda’nın yemyeşil vadileri ve göz alıcı gökyüzüyle bezeli pastoral yaşamını, hırçın rüzgâr ve dalgalarla falezler misali yontulmuş taşra bireylerinı son derece bir hayli etkili ve yalın bir dille anlatıyor.

*Emanet Çocuk’ta görkemli bir dizi şekilsel güzellik, derin ve verimli bir yetenek tarafından resmediliyor. Claire Keegan, okuyucuya basit hikâye diye bir şey olmadığını ve sanatın insan yaşamı için ne kadar elzem olduğunu hiç unutturmuyor. Keegan doğru sözcükleri seçme hususunda heyecan verici bir içgüdüye sahip; yaşamın sonsuz ihtimallerine ve kesinliğine karşı sabırlı bir özen göstermekte ise son derece mahir.* Richard Ford

Emanet Çocuk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu