Roman Kitapları

Emeğin Çukurovası PDF indir

Emeğin Çukurovası PDF indir, e-kitap sitemizde Emeğin Çukurovası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Süreyya Köle tarafından kaleme alınan Emeğin Çukurovası kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Emeğin Çukurovası kitabını 9786057637611 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Emeğin Çukurovası kitap özeti, Emeğin Çukurovası pdf oku, Emeğin Çukurovası yandex, Süreyya Köle e-kitap pdf, Emeğin Çukurovası PDF Drive, Emeğin Çukurovası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Emeğin Çukurovası PDF Oku

Emeğin Çukurovası Kısa Özet

“Ayağa kalktın mı biter çocukluk” artık emek verirsin yaşama, işçi olursun. İşte simit satıyor çocuklar oyun oynamaya hasret çağında, fındık topluyorlar kitaba doyacakları kuytularda, pamuk topluyorlar yıldızlara bakacakları bir merceğin hayalinde, pamuk döşeklerde ölüyorlar.

Doğduğu değil “doyduğu toprağı memleket belliyor” emek verenler. Belki bu bir çiftçi “taşlı tarla”sında kral taçlarının yuvarlandığı mezarlıklarda, belki çıra gibi yanan bir Yörük pazarda, emeğini törpüleyen bir pedikürcü kuaförde, belki temizlikçi bir kadın malikânede, bir gece bekçisi fabrikada; belki bir hayat kadını Gezi Parkı’nın yamacında, bir balıkçı “bütün geçmişinin içinde kaybolduğu denizde;” belki bir deli kız, bir öğretmen, sırtı yere gelmez olimpiyat şampiyonu pamuğun yetiştirdiği; ustasının hasretinde geçmişini keskin bir kılıca döven bir demirci; yitip giden dostunu bir kuşun azatlığında arayan genç; bahçesi geleceğe açan yaşlı; sahnenin dibinde bir çalgıcı, uzayan iş saatleri yüzünden “mis gibi delirenler…”

Hepsi burada, emeğin çukurovasında, “bir tek kaderini ağartamayan, kendi kefenini yıkayan” bireylerin öykülerinde.

Yeni Adana Gazetesi ve Çukurova Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen 2021 Çukurova Öykü Ödülü Yarışması ile edebiyat belleğimize eklenen yeni öykülerden bir seçki Emeğin Çukurovası.

Emeğin Çukurovası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu