PDF

Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar PDF Oku indir

Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar kitabını araştırdık. Ayrıca Emre Dorman tarafından kaleme alınan Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar kitap özetinin yanı sıra, Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar pdf oku, Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar yandex, Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar e-kitap pdf, Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar PDF Drive, Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar PDF indir Oku

İlk yarışımız… Küçük bir su damlacığıyım ben. Kimsenin önemsemediği, haberdar dahi olmadığı. Oysa ne potansiyeller içinde yer alıyorum içimde. Hele bir kazansam şu yarışı işte o zaman herkes görecek benim kim olduğumu. Sabırsızlanıyorum. Sanki on beş milyar senedir bu anı bekliyorum. Daraldım, artık ortaya çıkmak istiyorum. Heey diye haykırmak. Ben de varım. Buradayım. İşte bakın artık ben de dünya çapındayım! Hâlâ bekliyorum. Çok sıkıldım. Öyle çok bekledim ki kaçarı yok kesin ben kazanmalıyım yarışı. Milyonlarca rakibimi geçerek ve yüzlerce kilometre yüzerek birinci olmalıyım. Ben bunu hak ediyorum… İlk evimiz… Çok yoruldum ama kazanacağım.

Şurada bir tabela var: “Fallop Tüpü”. Galiba bu bir tünel. Buradan gidersem belki kestirme bir yol bulurum kendime. Amma da uzun bir tünelmiş. Nereye çıkıyor acaba? İşte orada bir tabela daha gördüm! “Rahme gider”. Şansımı denemeliyim. Bir şey kendine doğru çekiyor beni… Of başım çok ağrıyor. Ne oldu bana? Neredeyim ben. Çok karanlık burası. Çok sessiz. Arkadaşlarım nerede? Kimse yok mu? Asılı kaldım bu duvarda. Çok sıkılıyorum bir çıkış yolu bulmalıyım. Hayalini kurduğum dünya bu mu yoksa? Ben daha iyi bir yer hayal etmiştim oysa… Kendimde bir değişim hissediyorum bu aralar, ne oluyor bana? Karşımda yanıp sönen ışıklar var adeta. Tam okuyamıyorum ama bir şey yazıyor. Tamam, gördüm sanırım.

Preembriyonik aşamaya hoş geldiniz yazıyor. İki hafta boyunca sizi biz ağırlayacağız. Bu arada hücreleriniz çoğalacak. Rahat ve huzurlu iki hafta geçirmenizi dileriz. Of ne zaman biter bu iki hafta. Onca milyar yıl bekledim ama o süre bile şu iki hafta kadar uzun gelmemişti bana… Embriyonik aşamaya hoş geldiniz. Hücre tabakalarından temel organların ortaya çıkmaya başlayacağı bu etapta altı hafta boyunca birlikte bulunacağız. Altı hafta mı? İnanamıyorum, bu ne ya. İki hafta zor dayandım zaten şimdi altı hafta nasıl beklerim? Galiba hiç bitmeyecek bu süre… Fetal aşama devresindesiniz. Bu aşamanızın sizin için bi hayli zevkli geçeceğine inanıyoruz. Rahat bir biçimde arkanıza yaslanıp gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz. Bu etapta yüzünüz, elleriniz ve ayaklarınız oluşmaya ekranlara gelecek, dış görünüşünüzün belirginleştiğini hissedeceksiniz. Yaklaşık otuz iki hafta kadar misafirimizsiniz. Bu süre zarfında açık büfe mutfağımız size hizmet verecek. Daha önce tatmadığınız lezzetler ile ikramlarda bulunacaktır.

Yaşasın işte bu! Doğru yerdeyim. İnanamıyorum. Ama ne, otuz iki hafta mı? Sadece otuz iki hafta yaşamak için mi bekledim bunca süredir. Bütün ömrüm bu kadar mı? Peki, sonra ne olacak bana? Ölmek istemiyorum daha bu genç yaşımda. Daha doyamadım dünyaya…

Emre Dorman – İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu