PDF

Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları PDF Oku indir

Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları kitabını araştırdık. Ayrıca Emre Yılmaz tarafından kaleme alınan Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları kitap özetinin yanı sıra, Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları pdf oku, Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları yandex, Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları e-kitap pdf, Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları PDF Drive, Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları PDF indir Oku

“İçgüdülerimiz olmasa kimse Kötü; çıkarlarımız olmasa kimse İyi olmazdı” diye fısıldadı Şeytan. Ve ekledi; “Üstelik İyiler can sıkarlar!” İyiliğin faydaları mevcuttur doğrusu. Kötülüğün ise büyüsü… Fayda ve Yarar Kâr ve Kazanç Rahat, Huzur ve Düzen. Bunlar değerlerin en bayağılarıdır. Haz ve heyecan ise soyluları. Bir işe yarayanlar sonunda hep can sıkarlar. İşe yaramaz serserilerdir bizleri büyüleyerek baştan çıkaranlar… Cennet ve Cehennem adlı iki filmden birini seçmek zorunda kalsanız hangisini seçerdiniz ? Yaşamak için cenneti seçeriz. Ve sonunda hep canımız sıkılır mutluluktan. Seyretmek için ise cehennemi. İşte sanatın özü budur. Sanatçı cehennemden yani Doğayı var eden O Büyük Karmaşadan haberler getirir. Cennet ise sığındığımız ve sonunda hep canımızı sıkacak bir Büyük Huzurdan başka bir şey değildir İşte bu yüzden Tanrı hiçbir zaman sanatı içine sindiremedi. Kutsal kitaplar sanattan ve sanatçılardan en az söz eden kitaplardır. Çünkü… sanat Şeytan’ın en kurnaz isyanıdır.

“İtaat etmiyorum,” dedi Şeytan. Baş eğmeyeceğim. Hayatın da sanatın da özü budur. Yaşatmak ve yaratmak başkaldırmaktıı. Dikilmektir. Günah işlemektir. Suç işlemektir. Ayıplanmaktır. Karmaşanın tam göbeğine hiç çekinmeden atlamaktır. Gözünü kırpmadan rezil olmaktır. Rezil olmak mı?… Rezil olmak ve bunun tadını çıkarmak, doyasıya özgürlüklerin Nirvanasıdır. Utanmak ise cehennemlerin en kötüsü. “Tanrı utandırır; ben ise rezil ederim sîzleri,” diye fısıldadı Şeytan. “Sözde iyiliğe davet eden Tanrı’nın kötü cezalarından bir diğerideğildir benimkisi; kendinizi keyifle yaşamanız için bir fırsattır yalnızca – iyi bir fırsat.”

Emre Yılmaz – Şeytan’ın Fısıldadıkları PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu