PDF

Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler PDF Oku indir

Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler kitabını araştırdık. Ayrıca Ender Haluk Derince tarafından kaleme alınan Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler kitap özetinin yanı sıra, Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler pdf oku, Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler yandex, Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler e-kitap pdf, Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler PDF Drive, Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler PDF indir Oku

Papatya Kokulu Hikâyeler adlı kitabı siz değerli okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler için en sevdiğim, okurken yüreğimi ısıtan öyküleri seçtim ve her bir öykünün bir anlamda özünü yakaladım. Bu kitabı ister kendinize ister armağan olarak bir arkadaşınıza, annenize, çocuğunuza almış olun; yüreğinizi her an ısıtacak, ruhunuzu harekete geçirecek ve içinizdeki kıvılcımı tutuşturacak bir kitabın elinizin altında olduğundan emin olabilirsiniz. Bu kitaptaki öykülerin tümü sizi derinden etkileyecek ve insan olmanın önemini bir kez daha anımsatacaktır size. Yakın zaman önce yapılan bir araştırma öykülerin okundukları zaman sağbv’ ‘ararlı ve çok olumlu ruhsal tepkiler uyandırdığı ortaya çıka; . ı ıştır. Okuduğunuz öyküler dostlarınıza ve ailenize daha çok sevgi ve şeĤatle yaklaşmanızı sağlayacak ve sıkıntılı dönemlerinizde sizi rahatlatacaktır. Sizlere bu kitabı armağan olarak sunuyorum. Umarım sîzlerin de dostlarınıza verebileceğiniz güzel bir armağan olacaktır. Yirmi bir senelik evlilikten sonra aşk ışıltısını’ canlı tutmanın yeni bir yolunu buldum. Kısa süre önce, başka bir kadınla çıktım ve bu aslında eşimin düşüncesiydi. Bir gün eşim, beni çok şaşırtarak, “Biliyorum ki onu seviyorsun,” dedi. Şiddetle itiraz ettim: “Lakin ben seni daha çok seviyorum!” “Biliyorum ama bunun yanı sıra onu da seviyorsun. Ona da zaman ayırman gerekiyor.” Karımın, ziyaret etmemi istediği ‘öbür kadın on dokuz senedir dul olan annemdi.

İşimin yoğunluğu ve üç çocuğumun beklentileri sebebiyle annemi görme fırsatım pek olamıyordu. O akşam annemi yemeğe ve ardından sinemaveyavet eĴim. Endişelendi ve hemen, “İyi misin, her şey yolunda mı?” diye sordu. Annem de geç saaĴe gelen bir telefonun yahut sürpriz bir davetin mutlaka kötü bir anlamı bulunacağından şüphelenen tipte kadınlardandı. “Seninle birlikte ikimizin biraz zaman geçirmemizin güzel bulunacağını düşündüm,” diye yanıtladım. “Sadece ikimiz mi?” Biraz düşündü ve “Çok isterim,” diye yanıt verdi. O cuma, iş çıkışı onu almaya giderken kendimi biraz gergin hissediyordum. Eve vardığımda fark eĴim ki o da randevumuzdan ötürü hafif gergin görünüyordu. Kapısının önünde, paltosunu çoktan giymiş bir biçimde bekliyordu. Saçlarını yaptırmıştı ve üzerinde babamla kutladıkları son evlilik yıldönümlerinde giydiği elbise vardı. Bana melekler kadar ışıltılı bir yüzle gülümsedi. Arabaya bindiğimizde: “Arkadaşlarıma oğlumla dışarı çıkacağımı dile getirdim ve gerçekten fazla etkilendiler,” dedi. “Randevumuzun nasıl geçtiğini duymak için sabırsızlanıyorlar.” GiĴiğimiz restoran, çok şık olmasa da tatlı, sıcak ve servisin kaliteli olduğu bir mekândı. Annemse bir kraliçe edasıyla koluma girdi.

Yerimize oturduktan sonra ona menüyü okumam gerekmişti; çünkü ufak yazıları göremiyordu. Ben daha menünün ortalarındayken annemin nemli gözlerle ve nostaljik bir gülüşle bana bakmakta olduğunu fark ettim: “Eskiden, sen ufakken menüleri okuyan bendim, sense meraklı bakışlarla beni dinlerdin,” dedi. Ben de gülümseyip, “O zaman, şimdi senin rahat rahat oturma sıran ve ben de okuyarak borcumu ödeyebilirim,” dedim.

Ender Haluk Derince – Papatya Kokulu Hikayeler PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu