Bilgisayar Kitapları

Endüstri 4.0 PDF indir

Endüstri 4.0 PDF indir, e-kitap sitemizde Endüstri 4.0 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ogan Özdoğan tarafından kaleme alınan Endüstri 4.0 kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Endüstri 4.0 kitabını 9786056730153 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Endüstri 4.0 kitap özeti, Endüstri 4.0 pdf oku, Endüstri 4.0 yandex, Ogan Özdoğan e-kitap pdf, Endüstri 4.0 PDF Drive, Endüstri 4.0 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Endüstri 4.0 PDF Oku

Endüstri 4.0 Kısa Özet

Dördüncü Sanayi Devrimi ve Endüstriyel Dönüşümün Anahtarları Eşiğinde olduğumuz yeni endüstri devrimi neler getiriyor?

Endüstri 4.0, yeni teknolojilere, endüstriyel üretime ve üretim dünyasına yeni bir bakış içeriyor: Sanayi devrimi yalnızca bir kez olmadı, şuana dek üç kez büyük endüstriyel dönüşümden geçti dünya. İlk sanayi devrimi, herkesin bildiği gibi Büyük Britanya`da üretime makinelerin girişi ve ilkel düzeyde otomasyonla başlamıştı. 1800`lü senelerın sonlarında başlayıp ilk dünya savaşına dek devam eden dönüşüme, Ogan Özdoğan ikinci sanayi devrimi adını veriyor: Pratikte ikinci sanayi devrimi ile birinci sanayi devrimini ayıran en mühim faktör, üretim kapasiteleri ve bu kapasitelerin artırılmasında kullanılmaya başlanan yeni makinelerdi. İlk devrimde buharlı makineler ve su gücü itici olmuştu. İkinci sanayi devriminde elektrik gücü ile seri üretim kapasitesi ve hızı ciddi oranlarda artarken, üretilen malzemelerin çeşitleri de artmış, üretim maliyetleri ise azalmıştı. İlk sanayi devriminin simgesi buhar makinesiyse, ikinci devrimin simgesi, Ford`un seri üretim otomobilleriydi; özellikle de T modeli.

*Teknolojik devrim* diye de nitelenebilecek bu devrimi, Endüstri 3.0 izlemiştir yazara göre: Endüstri 3.0 yani dijital devrim, İkinci sanayi devriminde üretilen icatlara ve kullanılmaya başlanan yeni teknolojik makinelere ek olarak dijitalleşmeyi getirmiş ve 1950`li senelerdan başlayarak bütün dünyayı değiştirmişti.

Ve şu anda, 4. sanayi devriminin eşiğindeyiz: Üçüncü sanayi devriminin başrolünde bulunan bilgisayar, dijital ürünler/ çözümler ve internet, bu devrimde de ön planda. Ama büyük veri yığınlarının kullanımı, bulut bilişim, ve dijitalleşmenin bütün üretim süreçlerine yayılması çiçeği burnunda bir dönüşümle yüz yüze olduğumuzu ispatlıyor yazara göre. Endüstri 4.0, bu yeni gelişmeleri tartışan, açıklayan ve geleceğe hazır olmak için neler yapmamız gerektiğini ele alan öncü ve ufuk açıcı bir kitap.

Endüstri 4.0 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu