Felsefe Kitapları

Enformatik Cehalet PDF indir

Enformatik Cehalet PDF indir, e-kitap sitemizde Enformatik Cehalet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nabi Avcı tarafından kaleme alınan Enformatik Cehalet kitabı 312 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Enformatik Cehalet kitabını 9786050832006 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Enformatik Cehalet kitap özeti, Enformatik Cehalet pdf oku, Enformatik Cehalet yandex, Nabi Avcı e-kitap pdf, Enformatik Cehalet PDF Drive, Enformatik Cehalet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Enformatik Cehalet PDF Oku

Enformatik Cehalet Kısa Özet

Enformatik Cehalet’in ilk baskısı ile bu yeni baskısı içinde, ‘twitter’ları, ‘Facebook’ları, ‘instagram’ları ve benzerleri/benzemezleri ile durmadan yayılan, yayıldıkça sığlaşan, sığlaştıkça yayılan uçsuz bucaksız bir sanal âlem uzanıyor.

Her gün, her saat, her dakika daha da hızlanarak yayılan bu sığlık, gündelik yaşamın bütün bileşenlerine, eski dünyanın bütün referans çerçevelerine, insanoğlunun içine dünyaya geldiğu dünyayı anlamlandırmasını, o dünya çapında kendini şöyle veya böyle emniyette hissetmesini sağlayan bütün tutamaklara, sığınaklara, korunaklara bulaşıyor. Bulaşmakla da kalmıyor; bulaştığı herşeyi ve her yeri ifsad ediyor.

Berdyaev’in Enformatik Cehalet’in ilk baskı Sunuş’unda bulunan  ikazsı, bugün ne yazık ki çok daha yakıcı bir çığlığa dönüşmüş durumda: *Ütopyalar şimdi eskiden sanıldığından daha çok gerçekleşebilir görünüyor. Biz ise, bugün insanı bambaşka endişelara azaltan bir sorunla yüz yüzeyız: Bu ütopyaların kesinlikle gerçekleşmesini nasıl önleyebiliriz? Ütopyalar gerçekleşebilir şeylerdir. Belki de yeni bir çağın; aydınların ve bilgelerin ‘ütopyaları nasıl önleyebiliriz; ütopik olmayan, daha az müthiş, ama daha özgür bir topluma nasıl geri dönebiliriz’ diye düşünmeye ekranlara gelecekları bir çağın başındayız bugün…*

Şu anda bu kitabı elinde tutan okuyucular, Gutenberg Galaksisi’nin belki de son sâkinleri, Cesur Yeni Dünya’nın Shakespeare okuyan Vahşi’sinin akrabaları, şimdi tıpkı Berdyaev gibi, o Galaksi’de hepimizin aklını kurcalayan o kaçınılmaz soruyu soracaklardır: *Ütopik olmayan, daha az müthiş, ama daha özgür bir toplum olabilecek müdür?*

Enformatik Cehalet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu