PDF

Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası PDF Oku indir

Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası kitabını araştırdık. Ayrıca Enid Blyton tarafından kaleme alınan Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası kitap özetinin yanı sıra, Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası pdf oku, Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası yandex, Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası e-kitap pdf, Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası PDF Drive, Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası PDF indir Oku

Gizli Yediler olağan haftalık toplantılarını yapıyordu. Toplantı mekânlarıysa her zamanki gibi Peter ve Janet’a ait evin bahçesindeki barakaydı. Kapının üzerinde yeşil renkte G.Y. harfleri yazılıydı. Peter ve Janet barakada diğerlerini beklerken toplantı için çalışmalara başlamıştı bile. Janet, büyük bir sürahinin içine limon sıkıyordu. Bir tabağa ise yedi tarçınlı kurabiye ve Scamper’a da bir köpek bisküvisi düzgünce yerleştirilmişti. İşte bu sonuncusu Scamper içindi, altın spanyel köpekleri. Gözleri tabağa dikilmişti, adeta bisküvisi bir anda yok olacakmış gibi bakışlarını tabaktan ayıramıyordu. “İşte diğerleri de geliyor,” dedi Peter, camdan bakarak. “Evet – Colin, George, Barbara, Pam ve Jack. İkimizi de sayarsak yedi yapıyor!” “Hav,” dedi Scamper kendini dışlanmış hissederek. “Üzgünüm Scamper, ama sen tam anlamıyla bir üye değilsin, yalnızca yardımcısın -ama en iyisinden!” dedi Peter. Tak tak! Kapı çalındı.

“Şifre lütfen,” dedi Peter. Dışarıdan doğru şifreyi alıncaya kadar kapıyı açmıyordu. Colin, “Tavşanlar!” diye fısıldadıktan sonra kapı aralandı. “Tavşanlar!” diye yineledi Jack ve “Tavşanlar,” dedi tüm diğer ardı sıra gelen üyeler de. Bu en son buldukları şifreydi. Gizli Yediler şifreyi her hafta birileri duyabilir endişesiyle değiştiriyordu. Pe’ter herkese yerlerine oturuncaya kadar oldukça önemli bakış attı. “Rozetin nerede, Jack?” diye sordu. Jack rahatsız görünüyordu. “Çok üzgünüm,” dedi, “sanırım Susie benimkini aldı. Çekmeceme saklamıştım ve bu sabah takmak için baktığımda yerinde yoktu. Susie gerçek bir baş belası oluyor arada bir.” Susie, Jack’in kız kardeşiydi. Jack’in her seferinde grubun yedi kişi olması gerektiğini söylemesine karşın, gruba katılmak için yapmadığı şey kalmıyordu. “Susie biraz azarlanmak istiyor bence,” dedi Peter.

“Rozetini en kısa bir sürede geri almalısın Jack ve aldıktan sonra da bir daha çekmecene falan saklama. Belki de yatmadan önce pijamanın üzerine takmalısın, böylece bir daha alamaz.” “Haklısın,” diye karşılık verdi Jack. Sonra da diğer herkesinki üzerlerinde takılı mı diye bir bakış attı. Evet – üzerine G.Y. harfleri işlenmiş daire şeklindeki rozet herkeste takılıydı. İşte bunu görünce daha da kızdı. “Kimsenin raporlamak istediği bir gelişme var mı?” diye sordu Peter, ellerini kurabiyelerin durduğu tabağın kenarında gezdirirken. Scamper’a büyük bisküvisini fırlattı ve altın spanyel havada kapıverdi. Herkes Scamper’la birlikte iştahla tıkınmaya başladı. Kimsenin bahsedeceği yeni bir gelişme yoktu. Barbara, Peter’a baktı.

Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu