Araştırma Kitapları

Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma PDF indir

Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma PDF indir, e-kitap sitemizde Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kathryn Geldard tarafından kaleme alınan Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma kitabı 307 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma kitabını 9786051335711 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma kitap özeti, Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma pdf oku, Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma yandex, Kathryn Geldard e-kitap pdf, Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma PDF Drive, Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma PDF Oku

Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma Kısa Özet

İnsanoğlunun hayat macerasınde belki de en fazla zorlandığı evre ergenlik evresidir çünkü bu evrede ağır ağır çocukluktan çıkıp yetişkinliğe geçiş yapmakta olan bir birey, artık ne çocuktur ne de tam anlamıyla bir yetişkindir. Bu evre yalnızca ergenler için değil bunun yanı sıra ergenlik çağında çocuğu olan anne babalar, ergen öğrencileri olan öğretmenler ve hatta ergenlerle çalışan psikolojik danışmanlar için de bi hayli zorludur.

Bu nedenle ergenler ve gençlerle çalışan psikolojik danışmanların bu evrenin doğasını iyi tanımaları, ergenlerin ve gençlerin yüz yüze kalabilecekleri temel zorlukları iyi bilmeleri ve bu özel gruba yardım ederken hangi teknik ve stratejileri kullanmaları gerektiği hususunda iyi yetişmiş olmaları gerekir.

İşte hem kuram hem de uygulamada engin deneyime sahip Kathryn Geldard ve David Geldard tarafından kaleme alına bu kitap, ergenler ve gençlerle çalışan okul psikolojik danışmanları, psikologlar ve psikiyatristlerin gereksinimlerine göre hazırlanmıştır. Kuşkusuz kitabın, anılan mesleklere hazırlanan öğrenciler için de bir başvuru kitabı olduğu gözden kaçırılmamalıdır.
Kitapta, gençlerin gereksinimlerine yanıt verecek beceri ve stratejilere ayrıntılı bir biçimde yer verilmiş, bu beceri ve stratejiler örneklerle güçlendirilmiştir. Her bölümün sonunda bulunan “Önemli Noktalar” o bölümde bulunan konuları sade bir biçimde özetlemektedir. Kitapta bunun bunun yanında, gençlerle çalışan danışmanlar için etik konulara da yer verilmiştir.

Ergenler ve Gençlerle Psikolojik Danışma PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu