Psikoloji Kitapları

Ergenliğin Tutkusu PDF indir

Ergenliğin Tutkusu PDF indir, e-kitap sitemizde Ergenliğin Tutkusu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Talat Parman tarafından kaleme alınan Ergenliğin Tutkusu kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ergenliğin Tutkusu kitabını 9789750848674 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ergenliğin Tutkusu kitap özeti, Ergenliğin Tutkusu pdf oku, Ergenliğin Tutkusu yandex, Talat Parman e-kitap pdf, Ergenliğin Tutkusu PDF Drive, Ergenliğin Tutkusu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ergenliğin Tutkusu PDF Oku

Ergenliğin Tutkusu Kısa Özet

Kendi ergenlik dönemimden denizcilik derslerinde ilk öğretilenin denizci düğümleri olduğunu anımsıyorum. Bu düğümlerin iki mühim özelliği, çok sağlam olmaları ama gerektiğinde de çok hızlı çözülebilmeleri, önemle vurgulanırdı. Ergenlik dönemi de bireye ve onunla birlikte ailesine, çevresine ve topluma bireyler içindeki bağların sağlam olmaları ama zamanı geldiğinde hızlı çözülebilmeleri gerektiğini öğretir. Çocukluktan erişkinliğe geçiş anne babayla kurulan bağların çözülüp yerine yenilerinin kurulması, yeni ilişki düğümlerinin atılmasıyla olası olabilir çünkü.

Türkiye’de psikanalizi kurumsallaştıran sayılı isimlerden Talat Parman eğitim ve aile ilişkilerinden cinselliğe ve cinsel kimliğe kadar çeşitli yönleriyle ergenliği derin ve insanca bir bakışla konu alıyor.

Talat Parman İstanbul Psikanaliz Derneği kurucu üyesi, formatör analist. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi ve Paris René Descartes Üniversitesi’nde psikiyatri uzmanlığı eğitimi aldı. Yirmi yıl boyunca İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Adolesans Bilim Dalı’nda çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalıştı. Psikiyatri doçentidir. Ergenlik ve psikanaliz konularında yazılmış kitapları ve J.B. Pontalis’ten yaptığı kitap çevirileri mevcuttur. YKY’den çıkan *Psikanaliz Defterleri* dizisinin yayın kurulu üyesidir.

Ergenliğin Tutkusu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu