PDF

Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi PDF Oku indir

Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi kitabını araştırdık. Ayrıca Ergun Candan tarafından kaleme alınan Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi kitap özetinin yanı sıra, Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi pdf oku, Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi yandex, Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi e-kitap pdf, Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi PDF Drive, Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi PDF indir Oku

“Bilinenle iş bitince gözler gökyüzüne çevrilir… …Ve gerçekler gökyüzü gibidir. Bulutlar onu saklayamaz…” Her şey 1979 senesinde başladı. Dört arkadaş bir odada oturuyorduk… Birden kendi kendine kapılar açılıp kapanmaya, camlar kendi kendine patlamaya başladı. Korku filmlerinde izlediklerimiz, gözlerimizin önünde meydana gelmeye başlamıştı… İşte ne olduysa ondan sonra oldu diyebilirim… Bir anda kendimi Parapsikoloji incelemelerinın içinde buldum. Açıklanamayan gizemli olaylar, uzaylılar ve uçandaireler derken, önümde uzanan araştırma sahası her geçen gün biraz daha kapsamlıliyordu. Dünya üzerinde gelmiş geçmiş ne kadar din varsa hepsini seneler süren bir çalışmayla teker teker, ardından da, uzun bir süre karşı karşıya geldirmalı olarak inceledim. Sonra tüm felsefeleri… Yurtdışındaki üniversitelerde incelenmekte olan Parapsikoloji ve diğer konular ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebilmek için, çeşitli ülkelerde çalışmalarını sürdüren bilimadamlarıyla görüşmeye başladım. Hiç ummadığım bir yerde, hiç ummadığım bir zamanda tanıdığım, çok özel birinden bazı bilgiler aldım. Bu bilgilerin doğruluklarını tüm incelemelerim boyunca teyid ettim. 1960’da Dr. Bedri Ruhselman tarafından kurulan, Türkiye Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda 1987-1993 senelerı içinde, Öğretim ve Eğitim Sorumlusu olarak çalıştım. Üniversiteler’de ve Anadolu’nun çeşitli illerinde konferanslar verdim. Bu süre içinde Yurtdışında yayına giren bazı mühim kitapları Derneğin yayın organı olan Ruh ve Madde’den paylaştık. Daha sonra Derneğin çalışmalarında baş gösteren yanlış uygulamalardan dolayı, büyük bir grup olarak dernekten ayrıldık. Bu ayrılıştan sonra da Dernek faaliyetlerine son vererek, kalan kısıtlı üyeleriyle Bil-Yay Vakfı adına dönüştü.

Ruh ve Madde Yayınları da bu vakfın bünyesine alındı. 1979 senesinde başladığım incelemelerimı dernekten ayrıldıktan sonra 1993’te 2 yıl süreyle Milliyet Gazetesi’nin Radyosu Radyo Kulüp’te, SINIR ÖTESİ adı altında hazırladığım programla dinleyicilerimle paylaştım. Daha sonra KANAL D’de aynı isimle bir program hazırladım. Posta Gazetesi’nde Türkiye’de ilk kez bilinmeyenlerle alakalı GİZEMLER DÜNYASI adında bir gazete çıkarttım. Çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazdım. Bu kitapla birlikte 19 yıllık incelemelerimın sonuçlarını ilk kez bir kitap vasıtasıyla sizlerle paylaşmaya başlıyorum. Az sonra okumaya başlayacağınız bu kitabın içinde karşılaşacaklarınızı kesin doğrudur, veya kesin yanlıştır ön yargısıyla ele almamanızı özellikle rica ediyorum. Kararınız ne olursa olsun mutlaka araştırmaveyayanan bir düşüncenin sonucu olsun… Konuşan bir Türkiye… Evet bunu çoğumuz istiyoruz. Ama konuşan bir Türkiye’nin oluşabilmesi için gerekli olan şartları çoğumuz yerine getirmiyoruz. Okbekliyoruz… Araştırmıyoruz… Bildiklerimizle yetiniyoruz… Tabulardan sıyrılarak, özgürce kendimizi araştırmacı ruhuna teslim etmiyoruz… Böyle olunca da, konuşan Türkiye’nin oluşmasına hiç bir katkıda bulunamıyoruz… Müslüman olduğumuzu iddia ediyoruz. Ama bir kerecik bile inanmış olduğumuz Kur’an-ı Kerim’in Türkçe tercümesini okbekliyoruz… Okbekliyoruz… Kulaktan dolma bilgilerle yetiniyoruz… Ve bütün bu olup bitenlerin de, birilerinin işine geldiğini anlamıyoruz… İnsanoğlu böyle koşa koşa nereye gitmektedir? İnsanın kaderi, eserleriyle birlikte, hiçlikte ve unutulmuşlukta eriyip gitmek midir? Dünyada yaşamın gayesi nedir? Ben kimim? Yaşam talihin bir cilvesi ve rastlantıların bir sonucu mudur? Varoluşun sırrı nedir? Bu soruları çoğaltmak olabilecek. Lakin bu ilk sorularda bile, insanoğlunun büyük bir bilmeceyle yüz yüze olduğu ortaya çıkmaktadır. İtiraf etmek gerekir ki, aslında bu sorular şimdilerde pek fazla düşünülmemektedir. Çünkü egemen olan güç bizden böyle bir şey yapmanızı istemiyor. Hayat gayilesi adını verdiğimiz, bu yaşam çarkına kendimizi öyle bir kaptırmış gidiyoruz ki, bu hengamede, bu tür sorular çoğunlukla aklımızın ucundan bile geçmiyor.

Ergun Candan – Gizli sırlar Öğretisi PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu