Psikoloji Kitapları

Eşcinsellik Üzerine PDF indir

Eşcinsellik Üzerine PDF indir, e-kitap sitemizde Eşcinsellik Üzerine kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alfred Adler tarafından kaleme alınan Eşcinsellik Üzerine kitabı 152 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Eşcinsellik Üzerine kitabını 9786050205749 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Eşcinsellik Üzerine kitap özeti, Eşcinsellik Üzerine pdf oku, Eşcinsellik Üzerine yandex, Alfred Adler e-kitap pdf, Eşcinsellik Üzerine PDF Drive, Eşcinsellik Üzerine Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Eşcinsellik Üzerine PDF Oku

Eşcinsellik Üzerine Kısa Özet

Yirminci yüzyılın ortalarından bu yana toplumsal algının zenginleşmesi ve özgürlükçü düşünce yapısının yaşam tarzına bir serbesti kazandırmasıyla, şimdilerde özellikle gelişmiş ülkelerde bir *yönelim* olarak görülen eşcinsellik tarih boyunca tartışılmış ve çoğunlukla ahlaksızlık, suç ve günah olarak kabul edilmiştir. Adler de, çoğu meslektaşının aksine, eşcinselliğin doğumsal değil, edinsel olduğu tezini geliştirmiştir. Eşcinselliğin büyük ölçekli bir cesaret kaybından, yani yaşamda oynanacak cinsellik rolüne yeterince hazırlanılmadığından ortaya çıktığını ve alakalı birinin toplum içindeki *diğer* insanlardan biriymiş gibi eğitilmesindeki hatanın neticesinde meydana geldiğinı ileri sürmüştür.

Adler, bunun bunun yanında, cinsel sapıklık olarak gördüğü sadizm, mazoşizm, fetişizm ve eksibisyonizm konularını da tarihleriyle birlikte ele almış ve bu *sapıklıkları* tedavi edilmesi gereken birer anomali olarak değerlendirmiştir.

Eşcinsellik Üzerine PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu