PDF

Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız PDF Oku indir

Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız kitabını araştırdık. Ayrıca Etgar Keret tarafından kaleme alınan Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız kitap özetinin yanı sıra, Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız pdf oku, Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız yandex, Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız e-kitap pdf, Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız PDF Drive, Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız PDF indir Oku

YALNIZ Ona bir zamanlar yalnız kalmayı seven bir kızla birlikte olduğunu dile getirdi. Bu da çok acıklıydı, çünkü onlar bir çifttiler ve çift, tanım olarak “birlikte” demektir. Lakin kız genelde yalnız kalmayı yeğliyordu. Bundan dolayı bir keresinde kıza, “Neden? Benim yüzümden mi?” diye sormuştu. Kız, “Hayır, seninle ilgisi yok, benim yüzümden, çocukluğumla alakalı,” demişti. Anlamamıştı aslında şu çocukluk meselesini, bu yüzden kendi çocukluğuyla bir benzerlik kurmaya çalışmış, fakat bir yere varamamıştı. Düşündükçe, çocukluğunu bir başkasının dişindeki çürüğe benzetiyordu – sağlıksız, ama çok da mühim değil, onun için en azından. Yalnız kalmayı seven kız çocukluğu yüzünden ondan sürekli olarak gizleniyordu. Bu, tepesini attırıyordu. Sonunda ona, “Ya bana durumu izah edersin veya çift olmaktan vazgeçeriz,” demişti. Kız tamam demiş ve çift olmaktan vazgeçmişlerdi. OGET ANLAYIŞ GÖSTERİR “Bu çok acıklı,” dedi Oget. “Acıklı ve bunun yanı sıra bir hayli etkili.” “Teşekkür ederim,” dedi Nahum, meyve suyundan bir yudum alarak. Oget, Nahum’un gözlerinin yaşardığını gördü.

Onu üzmek istemiyordu, ama sonunda dayanamadı. “Çocukluğunda yaşadığı ve seni terk etmesine neden olan şeyin ne olduğunu hiçbir zaman öğrenemedin, öyle mi?” diye sordu. “Beni terk etmedi,” diye düzeltti Nahum. “Ayrıldık.” “Ayrıldınız, her neyse,” dedi Oget. “‘Her neyse’ değil,” diye ısrar etti Nahum, “bu benim yaşamım. Bunlar mühim ayrıntılar, benim için en azından.” “Çocukluğunda yaşadığı ve her şeyi başlatan olayın ne olduğunu hiçbir zaman öğrenemedin, öyle mi?” diye sordu Oget tekrar. “Bir olay değil,” diye düzeltti Nahum bir kez daha. “Kimse hiçbir şey başlatmadı – senden başka.” Kısa bir aradan sonra, “Buzdolabıyla alakalıydi,” diye ekledi. NAHUM’UN DEĞİL Nahum’un kız arkadaşı ufakken enerji dolu olduğu için annesiyle babasının ona gösterecek fazla sabırları yokmuş, zaten yaşlı ve yorgunmuşlar. Nahum’un kız arkadaşı onlarla oynamaya, konuşmaya çalışır fakat bu onları daha da sinirlendirirmiş. Güçleri yokmuş. Ona çenesini kapatmasını söyleyecek güçten bile yoksunmuşlar.

O yüzden onu buzdolabının üstüne oturtup işe giderlermiş. Ya da nereye gitmeleri gerekiyorsa oraya. Buzdolabı çok yüksekmiş, Nahum’un kız arkadaşı aşağı inemezmiş. Bundan dolayı çocukluğunun büyük kısmını buzdolabının üzerinde geçirmiş. Mutlu bir çocuklukmuş. Başkaları abilerinin dayağını yerken Nahum’un kız arkadaşı buzdolabının üzerinde oturup kendi kendine şarkılar söyler, etrafındaki toz tabakasına resimler çizermiş. Buzdolabının manzarası harikulade, kızın poposu sıcak ve rahatmış. Şimdi büyümüştü kız. Yalnız geçirdiği o zamanları özlüyormuş, hem de çok. Nahum bunun onu ne kadar hüzünlendirdiğini anlıyormuş, hatta bir keresinde onu buzdolabının üzerinde düzmeyi bile denemiş, olmamış ama. “Bu korkunç güzel bir hikâye,” diye fısıldadı Oget, Nahum’un elini okşayarak. “Evet,” dedi Nahum, kolunu geri çekerek, “korkunç güzel bir hikâye, ama bana ait değil.”

Etgar Keret – Buzdolabının Üstündeki Kız PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu