Müzik Kitapları

Etnomüzikoloji PDF indir

Etnomüzikoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Etnomüzikoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ulaş Özdemir tarafından kaleme alınan Etnomüzikoloji kitabı 424 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Etnomüzikoloji kitabını 9786258401516 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Etnomüzikoloji kitap özeti, Etnomüzikoloji pdf oku, Etnomüzikoloji yandex, Ulaş Özdemir e-kitap pdf, Etnomüzikoloji PDF Drive, Etnomüzikoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Etnomüzikoloji PDF Oku

Etnomüzikoloji Kısa Özet

*Etnomüzikoloji disiplini hem geçirdiği tarihsel süreç hem de güncel durumu yönünden sürekli olarak oluşum halinde olan bir alandır. Her ne kadar geçmişi müzik folkloru, müzik etnografisi, müzik sosyolojisi, hatta müzik felsefesi gibi bir çok müzik araştırma alanı ve antropoloji, sosyoloji başta olmak üzere müzik dışı birden fazla alanla ilişkili olsa da, İkinci Dünya Savaşı ardından şekillenen bir bilim alanı olarak etnomüzikoloji bi hayli enerjik bir disiplindir. Bu çalışma, etnomüzikoloji disiplinini kapsamlı bir literatürle ele alma hedefinde olan bir giriş kitabıdır.

Kitapta emeği geçen yazarlar, çoğunlukla aynı kuşaktan sayılabilecek etnomüzikoloji, müzikoloji, müzik antropolojisi ve dans incelemeleri alanlarından gelen uzman kişiler olarak bu alanların etnomüzikolojiyle olan ilişkilerini, genel etnomüzikoloji literatürü içinden değerlendiriyorlar. Kitaptaki konu ve kavramların birçoğu (performans, toplumsal cinsiyet, popüler kültür, dans, kimlik, göç vb.) etnomüzikoloji dışında birden fazla disiplinin çalışma konuları içindedır. Ayrıca notasyon, müzik etnografisi vb. konular ise müzikle ilişkili diğer bir çok bilimsel alanın kullandığı yöntem, teknik veya yaklaşımlarla ilişkilidir. Bundan dolayı kitapta ele alınan konu ve kavramları olabilecek olduğunca derinlemesine incelerken, etnomüzikologların bunları nasıl ele aldıkları sorusunu cevaplamak ana hedef olmuştur.*

İthaki Yayınları olarak müzik çalışmalarına yaptığımız mütevazı katkıya bir ilavede bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Etnomüzikoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu