Felsefe Kitapları

Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 PDF indir

Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 PDF indir, e-kitap sitemizde Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Platon (Eflatun) tarafından kaleme alınan Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 kitabını 9786050205220 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 kitap özeti, Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 pdf oku, Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 yandex, Platon (Eflatun) e-kitap pdf, Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 PDF Drive, Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 PDF Oku

Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 Kısa Özet

Platon, hiç kuşku yok ki düşünce tarihinin en mühim ve etkili filozoflarından biridir. Felsefenin kurumsallaşmasına ve felsefede yazılı geleneğin oluşmasına katkıda bulunmuş, iki dünyalı metafiziğiyle bütün bir Ortaçağ düşüncesini belirleyecek olan idealist felsefe geleneğinin başlatıcısı olmuştur. Hıristiyan Ortaçağ felsefesine ve İslam düşüncesine etkisi yönünden da bunun bunun yanında önem taşıyan Platon, düşünce tarihi boyunca tartışılan tüm problemleri yüzlerce yıl öncesinden ele almış ve ilk büyük felsefi sistemi inşa etmiştir.

Platon’un erken dönem diyaloglarından birisi olan Euthydemos, oğlunu en iyi biçimde nasıl yetiştirebileceğini düşünen Kriton ile ona bu hususta iki yol sunan Sokrates içinde geçer. İyi bir eğitim almamanın sonucunun ahlakça yozlaşma olarak kabul edildiği bu diyalogda genelde tartışılan, bir şeyin aynı anda hem var hem yok olamayacağıdır. Yani bir şeyi bilmek, her şeyi bilmek manasına gelmektedir.

Platon’un geç dönem diyaloglarından olan Parmenides’te ise birlik-çokluk temelinde tartışarak ana madde arayışı sürdürmekte. Bu diyalogda Platon idealar kuramını yeniden konu alıyor ve orta dönem diyaloglarından birisi olan Devlet’te ileri sürdüği fikirleri sorguluyor.

Euthydemos ve Parmenides – Bütün Yapıtları 27 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu