Psikoloji Kitapları

Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi PDF indir

Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi PDF indir, e-kitap sitemizde Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alfie Kohn tarafından kaleme alınan Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi kitabı 295 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi kitabını 9786056998355 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi kitap özeti, Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi pdf oku, Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi yandex, Alfie Kohn e-kitap pdf, Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi PDF Drive, Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi PDF Oku

Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi Kısa Özet

*Ev Ödevi: Bir Öğretim Efsanesi, her öğretmen, okul müdürü ve eğitim bölge müdürü için zorunlu kitap olmalı.* Boston Globe

Çoğumuz ödevin bununla birlikte getirdiği hüsrana, yorgunluğa ve bıkkınlığa aşinayız. Ama ödev yapmanın bunlara değdiğini düşünürüz çünkü daha yüksek başarıyı olanaklı kıldığını, öğrenmeyi *pekiştirdiğini,* ders çalışma becerisi geliştirdiğini ve sorumluluk duygusunu güçlendirdiğini varsayarız. Oysa mantık ve tecrübelerin dile getirdiği, bunun bunun yanında araştırma ispatları, bu varsayımlarla ters düşmekte.

Mevcut veriler ödevin ufak çocuklara hiçbir akademik yarar sağlamadığını gösteriyor, büyük çocuklarda gerekli olup olmadığı hususunda ise ciddi kuşkular yaratıyor. Dahası, ödevin nitelikli çalışma alışkanlıkları ve bağımsızlık geliştirdiği inancını da kökünden sarsıyor.

Peki, ödev bize bin bir çeşit sorun yaratırken neden hâlâ çocukları evde ikinci vardiyaya zorluyoruz? Kohn’un her zamanki gibi keskin ve ayrıntılı incelemesi öğrenmeye dair birtakım yanlış anlamaların, çocuklara beslenen güvensizliğin ve hedefini şaşırmış bir rekabet odağının çocuk dünyasındaki serbest zamanı nasıl azalttığını ve aile yaşamındaki çatışmayı nasıl artırdığını ortaya koyuyor. Kohn, ödev tahakkümü ile savaşan ebeveynlerin ve ödev olmadan da yüksek bir öğretim değeri yakayı ele verdiğını ortaya koyan okulların emsallari üzerinden bizi okulda ve ardından olup bitenleri baştan değerlendirmeye, sonra da aile huzurumuzu ve çocukların öğrenme sevgisini kurtarmak için adımlar atmaya çağırıyor.

*Bu tipik bir Kohn kitabı. İlgi çekici ve bilgilendirici… 300’den fazla atıf yapan, sıkı bir araştırma ürünü. Kohn statükoya başkaldırmakta ve kralın çıplak olduğunu göstermekte hiç bu kadar başarılı olmamıştı.* Kappa Delta Pi Record

Ev Ödevi – Bir Öğretim Efsanesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu