Edebiyat Kitapları

Evden Uzakta PDF indir

Evden Uzakta PDF indir, e-kitap sitemizde Evden Uzakta kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Güney tarafından kaleme alınan Evden Uzakta kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Evden Uzakta kitabını 9786051559469 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Evden Uzakta kitap özeti, Evden Uzakta pdf oku, Evden Uzakta yandex, Ali Güney e-kitap pdf, Evden Uzakta PDF Drive, Evden Uzakta Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Evden Uzakta PDF Oku

Evden Uzakta Kısa Özet

Göçler çağı olarak adlandırılan bir dünya çapında yaşıyoruz. Yanımızdan geçip gidenin bilinmezliğini, tanıdık olmayanın dünyasını, gidilen yolları, yabancıyı, ötekiyi, bizi ve sizi bilemediğimiz zamanlardayız. Bu bilinmezlikler içinde ortak öykülerin barındığını, ötekiyle aynı yollardan geçtiğimizi ve tarihin daima hikâyeler inşa ettiğini bilmek için bu kitabı okumalısınız. Göçmen olmak, göçmen kalmak, göçmen olarak görülmek ne demektir? Vatan, yurt, ocak, sıla, gurbet, kavuşmak ne demektir? Yola düşenin, yolda düşenin hâlini kimler bilir? Ev neresidir? Eve varmak nedir? Evden uzakta kalmak nasıl bir histir? Bu kitapta evinden uzakta yaşamaya çalışan, mücadele veren gence, yaşlıya, çocuğa hatta kundaktaki bebeğe rastlayacaksınız. Göçmenin yaşamında ne varsa, satır aralarında anlatılacak ve yüreğinize işleyecek. İddialıyız çünkü bu kitap gerçeğin aynası. Yanımızdan geçip gidenin yutkunduğu sözcüklerle, penceresinden tanımadığı komşusuna bakanın içinde biriktirdiği cümlelerle örülü.

Evden Uzakta, her biri gerçek hayat hikâyelerinden oluşturulan, göç olgusunun çeşitli yönlerini görülmektediran, yazarların hassas dengeler güderek yürekleriyle yazdıkları bir öykü kitabı. Göçmen yalnızca sayılardan ibaret değildir. Her birinin hayat hikâyesi mevcuttur. Alanında tek olma özelliğini taşıyan bu kitabın amacı; göçmenin hikâyesine, gerçekliğine okuru dahil etmek, yaşanılanlara ses olmaktır.

Evden Uzakta PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu