Dini Kitaplar

Evlilik ve Nikah Adabı PDF indir

Evlilik ve Nikah Adabı PDF indir, e-kitap sitemizde Evlilik ve Nikah Adabı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İmam Gazzali tarafından kaleme alınan Evlilik ve Nikah Adabı kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Evlilik ve Nikah Adabı kitabını 9786057460882 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Evlilik ve Nikah Adabı kitap özeti, Evlilik ve Nikah Adabı pdf oku, Evlilik ve Nikah Adabı yandex, İmam Gazzali e-kitap pdf, Evlilik ve Nikah Adabı PDF Drive, Evlilik ve Nikah Adabı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Evlilik ve Nikah Adabı PDF Oku

Evlilik ve Nikah Adabı Kısa Özet

Hamd, en güzel övgülere layık olan Allah (c.c)’a aittir. Yalnız O’ndan yardım diler ve O’ndan mağfiret istedik. Kötülüklerden O’na sığınırız. O’nun hidayet verdiğini saptıracak kimsenin olmadığına iman ederiz. Mahlukatın en şereflisi olan Peygamber (a.s)’a salat ve selam ederiz.

Elinizdeki bu kitap, İslam kültürel mirasımızda mühim bir yeri olan, başta tasavvuf, ahlak, fıkıh, kelam ve daha birden çok alanda eser kaleme almış olan İmam Gazâlî (r.aleyh)’nin açıklamalarından anladığımız üzere ümmetin ıslahı için yazılmış bir eseridir.

Kitapta insanın manevi ve ahlaki yönünün beslendiğini görmekteyiz. Bu ruhi beslemenin insanı helak edebilecek nedenlerden uzak durmakla olabilecek olduğu herkesçe malumdur.

Bu acizane çalışmayı sizlerin istifadesine sunarken İmam Gazâlî’nin ihya etmek için kaleme aldığı satırların, başta kendi yaşamımızın ihyasına ve ıslahına, sonra da siz kıymetli kardeşlerimin ihya ve ıslahına neden olmasını Rabbimden niyaz ederim.

Evlilik ve Nikah Adabı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu