Edebiyat Kitapları

Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap PDF indir

Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap PDF indir, e-kitap sitemizde Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Andrew Smith tarafından kaleme alınan Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap kitabı 1248 sayfadan oluşup, kapak olarak yayınlanmıştır. Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap kitabını 5026548063197 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap kitap özeti, Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap pdf oku, Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap yandex, Andrew Smith e-kitap pdf, Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap PDF Drive, Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap PDF Oku

Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap Kısa Özet

Ezik (1)

 

Ezik, tüm büyük eserler gibi yüreğimi parçaladı. Andrew smith her kitabıyla aklımı başımdan alan, cesur ve kabiliyetli bir yazar. Okurlar ryan dean west’e bayılacak. Bu kitap kuvvetli, tatlı ve kalp sızlatan türden.””
-A.S. King, Printz Ödüllü Yazar-

“”Ezik uzun süredir okuduğum en içten ve katıksız güzellikteki romanlardan biri. Ryan dean gerçekten özgün bir karakter.””
-Matt De La Pena-

Ryan Dean West’in Hayatı Tam Bir Karmaşa. On dört yaşındaki Ryan Dean, zengin çocukların gittiği yatılı Pine Mountain okulunda üçüncü sınıf öğrencisidir. Haylazların sürüldüğü yurtta, ragbi takımının en öküz oyuncusuyla aynı odayı paylaşmak zorunda kalmıştır. Ayrıca, kendisini ufak bir çocuk olarak gören en iyi arkadaşı Annie’ye âşıktır. 

Okulu, yaşamı ve ragbiyi idare etmeye çalışırken kendini bir çok seçimle yüz yüze bulan Ryan, bazı büyük hatalar yapar. Lakin hiçbir şey onu yaşayacaklarına hazırlayamamıştır. Aklının ucundan bile geçmeyen bir şey başına geldiğinde Ryan Dean ne olursa olsun mühim şeylere tutunmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacaktır… 

Ryan’ın çizimleriyle süslenmiş Ezik gülünç, içten, gerçekçi… ve tamamen unutulmaz. 

 

 

Ortadirek (2)

 

Lise sonun kolay geçmesi beklenir ama söz konusu Ryan dean west olunca bu imkânsız Pine Mountain’daki son senesinde geleceğe odaklanması gereken Ryan, geçmişe saplanıp kalmıştır. Koçu, ragbi takımının ortadireği ve yeni kaptanı olmasını, yani kaybettiği arkadaşı Joey’nin pozisyonunu doldurmasını ister. Dolap boyutlarındaki odasınıysa on iki yaşındaki bir birinci sınıf öğrencisiyle paylaşması gerekmektedir. Bu ufaklık çok iyi yemek yapar, klostrofobiyle boğuşur ve Ryan Dean’in kaybetmekten korktuğu sevgilisi Annie Altman’ın peşinde yavru köpek gibi dolanır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Ryan’ın çizimleri de artık onu rahatlatmaktan uzaktır. NATE (Nefes Aldırmayan Tehditlerin Efendisi)’in her köşe başında pusuya yattığına inanır. Derken, kendisinden pek hoşlanmadığını düşündüğü Nico’yla, Joey’nin erkek kardeşiyle karşılaşır. Ryan Dean tüm bu sorunlarla baş etmeye çalışırken ruh sağlığını korumayı başarabilecek mi? “Son derece içten bir roman… Tıpkı büyümenin kendisi gibi bu hikâye de keyifli, acıklı, enteresan ve zihin açıcı. Mükemmel ve büyüleyici bir okuma deneyimi sunuyor.” -Publishers Weekly- “Zekice ve müthiş gülünç. Başarılı çizimleri ve espirili karikatürleriyle fevkalede bir anlatım. Smith’in muhteşem karakterleri, okurlarını hiç zorlamadan kendine âşık edecek cinsten. Yıkıcı ve unutulmaz bir deneyim.” -Kirkus Reviews-

 

 

Çekirge Ormanı (3)

 

Iowa’daki ufak bir kasaba olan Ealing’de yaşayan Austin ve en iyi arkadaşı Robby önüne geçilemez bir orduyu farkında olmadan serbest bırakır: Sadece iki şey yapmak isteyen, AÇ, AZGIN, BİR SEKSENLİK PEYGAMBERDEVELERİNDEN bir araya gelen bir ordu.

 

Dev böcekler, deli bir biliminsanı, muhteşem bir yeraltı sığınağı, sonu pek de göz alıcı görünmeyen bir aşk üçgeni ve bol miktarda kafa karışıklığıyla apokaliptik bir romanın tüm ayrıntı kısmını taşıyan bu eser dünyanın sonunu anlatmaktan çok daha yükseksını yapıyor. Komik, içten ve incelikli anlatımıyla ergenlik, ilişkiler, arkadaşlık ve tabi ki erimiş testisler ve genetiğiyle oynanmış mısır gibi olağandışı konulara da yenilikçi bir bakış sunuyor. Hormonlarla dolup taşan, sevecen, entelektüel, epik bir yolculuğu anlatan garip bir hikâye.

 

 

Michael L. Printz Onur Ödülü, 2015

Boston Globe-Horn Kurgu Kitap Ödülü, 2014

 

 

“Dobra. Tuhaf. Zekâ işi ve heyecan verici.”

-Rolling Stone-

 

“Sonun tarihini yazarken Smith de tarihe geçmiş olabilir.”

John Corey Whaley, Michael L. Printz Ödüllü yazar

 

“Çekirge Ormanı havalı/tutkulu, gey/hetero, dişil/eril, absürt/gerçek, gülünç/içten, geçmiş/gelecek, hafif/derin bir başyapıt. Orijinal, enteresan, seksi, ufuk açan ve tartışma yaratacağı garanti bir eser.”

Michael Grant, The New York Times çoksatan yazarı

 

“İncelikli, enteresan, gülünç ve hüzünlü. Tamamen orijinal.”

The San Francisco Chronicle

 

“Orijinal, içten ve müthiş. Edebiyatın sınırlarını zorluyor.”

-School Library Journal-

 

“Smith’in kara mizahla dolu sınır tanımaz öyküsü, kişiselliğin ve küreselliğin kesiştiği noktalar ile tarihin şimdilerdeki ağırlığına dair mühim çıkarımlar yapıyor.”

-Publishers Weekly-

 

“Absürdist bir Middlesex gibi ve bu harika bir şey.”

-Entertainment Weekly-

 

“Seksi, kanlı, gülünç ve taze bir soluk getirircesine amoral.”

-Jake Shears, Scissor Sisters’ın solisti-

 

“Andrew Smith tanıdığım en cesur yazar. Çekirge Ormanı son on yılda okuduğum en zekice yazılmış ve enteresan kitap. Tam bir başyapıt.”

  1. S. King, Michael L. Printz ödüllü yazar

 

“Çekirge Ormanı dünyanın sonuna dair bir roman. Bir de diğer her şeye.”

-Alex London-

 

“Eksantrik mizahtan, sivri cümlelerden, bireylerin karmaşık doğası ve açıklanamaz hareketlerine dair ince yorumlardan hoşlanıyorsanız Smith’in cesur, enteresan ve güzel romanını siz de seveceksiniz.”

-The Boston Globe-

Ezik Serisi Takım Set 3 Kitap PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu