PDF

F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF Oku indir

F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF Oku indir, e-kitap sitemizde F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi kitabını araştırdık. Ayrıca F. Scott Fitzgerald tarafından kaleme alınan F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi kitap özetinin yanı sıra, F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi pdf oku, F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi yandex, F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi e-kitap pdf, F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF Drive, F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF indir Oku

1860 kadar eski senelerda, doğumun evde olması uygun görülürdü. Şimdi ise bana söylendiğine göre, tıp tanrıları bebeğin ilk çığlıklarının bir hastanenin, tercihen ünlü bir hastanenin anestezi kokulu ortamında duyulması gerektiğine karar vermişler. Yani Bay ve Bayan Roger Button, 1860 senesinin bir yaz gününde ilk çocuklarının bir hastanede doğmasına karar verdiklerinde, zamanlarının elli yıl ilerisinde bir karar vermişlerdi. Tarihteki bu şaşmanın, size az sonra anlatacağım hayret verici hikâye ile bir ilgisi var mıydı, bunu asla bilemeyeceğiz. Neler olduğunu anlattıktan sonra kararı size bırakacağım. Roger Button ailesi Baltimore’da, savaş öncesi zamanda hem sosyal hem de maddi anlamda gıpta edilecek bir seviyeye sahiptiler. Şu Aile veya Bu Aile ile mutlaka bir bağları vardı ve bu da, bütün Güneylilerin bildiği gibi, Konfederasyonun büyük bölümünü oluşturan geniş asılzadeler sınıfına üye olmalarına hak kazandırıyordu. Bu onların bebek sahibi olmak gibi çekiciliği bulunan, eski bir gelenekle alakalı ilk tecrübeleri olacaktı – doğal olarak Bay Button çok heyecanlıydı. Bir erkek olmasını umut ediyordu, böylece onu Connecticut’taki Yale Koleji’ne gönderebilecekti; kendisi orada dört yıl boyunca “Yumruk” lakabıyla ün salmıştı. O müthiş olayın meydana geldiği Eylül sabahında, saat altıda heyecanla kalktı, üstünü giydi, uygun bir kravat takındı ve gecenin karanlığının yeni bir yaşamı kucaklayıp kucaklamadığını öğrenmek üzere Baltimore’un hastaneye giden sokaklarında hızla yürümeye koyuldu. Maryland Özel Hastanesi’ne yüz metre kadar yaklaşmıştı ki, aile hekimleri Doktor Keene’in ön merdivenlerden indiğini gördü. Ellerini yıkıyormuş gibi bir hareketle ovuşturuyordu. Sanki bütün doktorların, mesleklerinin yazılı olmayan etik kaideleri gereği böyle yapması gerekiyordu. Bay Roger Button, Roger Button & Co., Toptan Hırdavatçı şirketinin başkanı, bir tabloya konu olabilecek güzellikteki bu sürede yetişen Güneyli bir centilmenden beklenen asaleti bir yana bırakarak, Doktor Keene’e doğru koşmaya başladı.

“Doktor Keene!” diye seslendi. “Ah, Doktor Keene!” Doktor onu duydu, etrafına bakındı ve Bay Button ona doğru yaklaşırken duygusuz, doktor ifadeli yüzünde enteresan bir bakışla bekledi. “Ne oldu?” diye sordu Bay Button, soluk soluğa koşuştururken. “Neydi? O nasıl? Erkek mi? Kim o? Ne—” “Kendinize gelin!” dedi Doktor Keene sözünü keserek. Nedense gergin görünüyordu. “Çocuk dünyaya geldi mu?” diye yalvarırcasına sordu Bay Button. Doktor Keene kaşlarını çattı. “Şey, evet, sanırım…yani, sonuçta dünyaya geldi.” Bay Button’a yine enteresan bir bakış fırlattı.

F. Scott Fitzgerald – Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu