Tarih Kitapları

Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi PDF indir

Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi PDF indir, e-kitap sitemizde Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Kuzu tarafından kaleme alınan Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi kitabı 152 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi kitabını 9786059121033 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi kitap özeti, Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi pdf oku, Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi yandex, Ali Kuzu e-kitap pdf, Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi PDF Drive, Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi PDF Oku

Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi Kısa Özet

İslam dünyasının en büyük felsefecilerindendir. Fizikle de uğraşmış, ses olayına açıklık getirmiştir. Felsefedeki şöhreti Aristo`ya yakındır. Bazı bilginler Aristo`yu, bazı bilginler Farabİ`yi *dünyanın en büyük filozofu* sayar. Asıl adı Ebu Nasr Muhammed bin Muhammed bin Tarhan bin Uzluğ`dur. Türkistan`ın Farab şehrinde dünyaya gözlerini açan Farabi, ilköğrenimini memleketinde yaptı, İran`da Farsçayı, Bağdat`ta Arapçayı öğrendi. Daha sonra Latin ve Yunan dillerini kavradı. Devrinin en büyük alimlerinden dersler aldı.

Çok çalıştı. Çalışkanlığıyla zekası birleşince Felsefe, Mantık, Matematik, Tıp ve Musiki alanında büyük şöhret buldu. Uzun zaman Bağdat`ta kalan Farabi, ardından Mısır`a gitti, 941`de de Halep`e geldi. Halep`teyken Hemdanoğulları’ndan Seyfüddevle Ali adlı bir Türk beyi ile karşı karşıya geldi. Onun sevgisini kazandı. Kendisine yüksek bir maaş bağlamak istediyse de kabul etmedi. Halep`te bulunan alimler onunla münazara etmek islemişlerse de üstünlüğünü görünce ondan ders almaya başladılar. Farabi, Halep beyinin Şam`ı alması üzerine oraya yerleşti. Ve ölümüne kadar (950) orada kaldı

Farabi – Bilim Adamlarımız Serisi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu