PDF

Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri PDF Oku indir

Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri kitabını araştırdık. Ayrıca Fatih Doğan tarafından kaleme alınan Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri kitap özetinin yanı sıra, Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri pdf oku, Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri yandex, Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri e-kitap pdf, Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri PDF Drive, Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri PDF indir Oku

Hemen hemen dijital fotoğraf makinesi, kuvvetli otomatik işlevleri aracılığıyla, yalnızca deklanşöre basılarak müthiş neticeler üretir. Başarılı sonuçlar için, uzmanlık bilgisi yahut fotoğrafçılık eğitimi şart değildir. Buna rağmen: Fotoğraf makinesinin teknolojisini ve resim tasarımını tanıyan birisi, fotoğrafçılığı daha zevkli hâle getirebilir. “devilfd fotoğraf tavsiyeleri” yazımlarımızda, ilgi duyan bütün dijital fotoğrafçılara enteresan bakış açıları, özel çekim teknikleri ve kullanım tavsiyelerini kolay ve anlaşılır bir biçimde, sunacağız. Hedef belirleyip, deklanşöre bastığınızda müthiş r esim hazır – üç aşağı, beş yukarı! FinePix makineniz en uygun diyafram ve enstantane değerlerini, büyük bir hız ile hesaplayıp, üstünüzden büyük bir yükü almış olur. Lakin resim çerçevesinin belirlenmesi, kullanıcıya bağlıdır. Merceğin önüne ve sonradan, seyircinin gözünün önüne ne geleceğine o karar verir. Olağandışı bir portre yahut çok güzel bir manzaranın fotoğrafta, seyircinin dikkatini çekebilmesi için, yaratıcılık ve beceri gerekir. İlginç resim tasarımları oluşturmak için, vizörün arkasındaki bakıc ıya şu tavsiyeleri verebiliriz: Ana konu ile birlikte her z aman arka plânı, çekim açısını ve ek yan-konuları göz önünde tutunuz. Fotoğraf seyircisinin gözünün hangi yönde seyir edeceği, önce neye bakac ağı – resim tasarımı ve yapılandırılması ile yönlendirmek olabilecekdür. Yani deklanşöre basmadan önce fotoğrafın, kafamızda tasarlanması gerekir: Çekim yeri olarak nereyi seçmeliyim? Hangi çekim açısı enteresan olabilir? Işık nereden geliyor; gölgeler nerede? Fujifilm’in geliştirdiği ek-objektifler yakınlaştırma faktörünü 1,5 kat arttırırlar Bu tür düşüncelerin, esas konu ile birlikte, genel tasarım içinde büyük etkinlikleri mevcuttur. Misal verilecek olursa: Arka plânda bulunan dağlar yahut bir yapı, sahip oldukları çizgi ve şekiller ile, çalışma yaratır yahut sükûnet yansıtırlar. ● Konuya ne kadar yaklaşırsanız, arka plân o kadar ufak görünür. Önce yakın ve uz ak konular içinde, uygun büyüklük orantıları yaratmak için müs ait bir yer seçiniz ve Zoom (y akınlaştırma) işlevi ve ek -objektifler (Tele-konverter) ile, çekec eğiniz kareyi oluşturunuz. 1,5 kat yakınlaştırma faktörü aracılığıyla ek -objektif, en ufak konuları bile, kareyi dolduracak biçimde yakınlaştırır.

● Portre çekimleri için, büyük odak-uzaklıklarını kullanınız; böylece arka plânı flulaştırarak, konunuzu vurgulayabili rsiniz

Fatih Doğan – Dijital Fotoğrafçılık Teknikleri PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu