Tarih Kitapları

Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları PDF indir

Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları PDF indir, e-kitap sitemizde Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Tekinoğlu tarafından kaleme alınan Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları kitabı 298 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları kitabını 9786059113045 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları kitap özeti, Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları pdf oku, Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları yandex, Hüseyin Tekinoğlu e-kitap pdf, Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları PDF Drive, Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları PDF Oku

Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları Kısa Özet

İstanbul`un fethiyle birlikte Akdeniz üzerinde, kesin hakimiyet elde eden Osmanlı, Hindistan`a giden ticaret yolunun da artık tek hakimidir. Bu durum ticari yaşamını Hindistan`a endekslemiş olan Avrupalılar için çok büyük bir yıkım olmuştur.

Artık Akdenizdeki Türk devletine fazla vergi vermekten bıkan Avrupalılar, yeni arayışlara girişerek başka yollardan Hindistana gitmeyi amaç edinmişlerdir. Böylelikle “Coğrafi Keşifler”e başlayan Avrupalılar, yeni kıtalar keşfederek buraların zenginliklerini ele geçirip, İnsanlarını köleleştirerek büyük miktarda sermaye birikimine sahip olmuşlardır. Fetihte kullanılan “şahsi” topları, savaşlarda kullanılan ateşli silahların niteliğini de görülmektedirmıştır.

Artık Avrupa`da görkemli şatolarda yaşayan derebeyleri, topların ateşine daha fazla dayanamayarak kendi halkları tarafından yıkılmıştır. Ayrıca, keşifler neticesinde ufukları genişleyen insanlar, Rönesans ve Reform ilkelerinden yola çıkarak, tekamülü (gelişimi) kendi İnisiyatifine alan ve engizisyonlarda din adına insanları katleden kilisenin hakimiyetine de mutlak anlamda son vermişlerdir. Tüm bu hadiseler Avrupa`da yeni bir sınıfı görülmektedirmıştır. Avrupa halklarının temelini teşkil eden sömürgeci burjuva sınıfı…

Ellerindeki sermaye ile sanayi devrimini gerçekleştiren bu sınıf, dünya çapındaki iktisadi ve siyasal yapılanmaları derinden sarsmıştır. Hakimiyetlerini iyice perçinleştirmek isteyen ülkeler de, milli devlet unsurunu esas alarak ülke bazında bu faaliyetlere girişmişlerdir.

İşte dünyanın gidişatını tamamıyla değiştiren bu olaylar zincirinin tek ve en mühim sebebi, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han`ın İstanbul`u fethidir…

Fatih Sultan Mehmet Han ve Liderlik Sırları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu