PDF

Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda PDF Oku indir

Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda kitabını araştırdık. Ayrıca Favell Lee Mortimer tarafından kaleme alınan Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda kitap özetinin yanı sıra, Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda pdf oku, Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda yandex, Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda e-kitap pdf, Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda PDF Drive, Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda PDF indir Oku

Bu basit kitap bütünlüğü, derinliği, yaptığı tanımlar ve dayandığı araştırmalar yönünden mühim olmasa da biraz dağınık yazılımı nedeni ile okuyanların ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır. Çocukluğundan beri bireylerin hayalleri her zaman periler ve prenseslerle doldurulur. Artık gerçek olaylar ve gerçek insanlar üzerine eğilme vakti gelmiştir. Çocukların beyinlerine baştan bu yana sokulan şövalyeler, prensesler, büyücüler, periler onları gençliklerinde aşk romanlarına yönlendirirler. Bu nedenle her şehirde bulunan kütüphanelerde kitapların yarısından fazlasını kurgu eserler oluşturur. Kurgu kitaplar da okumaya değerdir fakat artık insanlar İncil okumaz olmuşlar, kilise koltukları boş kalmıştır. Artık kiliseye gelen insanlar, ibadet etmek yerine hayallerindeki kahramanları düşünmektedirler. Bu tip okumanın etkisi nedir? Kafası macera ve aşk masallarıyla doldurulan gençler evlerinden bıkkın, disipline karşı ve kutsal metinlere ilgisiz yetişmektedirler. Bu gençlerin artık kurgu eserlerden gerçek eserlere dönmeleri gerekmektedir. Tabii ki bu kitabın tek amacı bu değildir. Bu kitap bunun yanı sıra insanlarda gerçeklere karşı ilgi uyandırmayı ve ölümlüler için en büyük gerçek olan ruh dünyamızı zenginleştirmeyi de amaçlamaktadır. Kitabımızın özünü oluşturan gerçekler Cennet halkının ilgilendiği gerçeklerdir. Mele klerin krallar, prensesler yahut monarşilere önem verip vermediklerini bilemeyiz, fakat bildiğimiz meleklerin cehennem ateşinde yanarken ister Hindu olsun ister Müslüman tüm günahkârların yakarışlarını dinleyecek olduklarıdır. Dolayısı ile “Uzaklarda” insanlar tarafından hor görülen fakat Hz. İsa tarafından kutsanmış misyonerlerin zor yaşamlarında elde ettikleri tecrübeleri ifade etmektedir.

Kitapta anlatılan yerler ve o yerlerde yaşayan insan tipleri gençlerin ilgisini çekerek misyonların aylık çıkardıkları dergileri kaçırmadan okumaları için seçilmişlerdir. Artık gençlerinize Pazar günleri yahut kutsal bayramlarda okutacak keyifli kitap aramayacaksınız ve bu kitap tüm gençlere dünya çapındaki gerçekler ile ilgili bilmeleri gerekenleri öğretecektir. İnsan zihni güzel ve mühim karakterler yaratabilmek için gerçeklerle yoğrulmalıdır. Komedi, edebiyat yahut şiir ile insan beyni terbiye edilemez. Eğitimde İncil temeli, Takdiri İlahi binayı ve Tanrı’nın inayeti çimentoyu oluşturmalıdır. Ebeveynler, gençleri Tanrı’ya hizmete yönlendirmeli ve onların yaşamlarında Tanrı’yı her zaman hissetmelerini sağlamalıdırlar. Bilhassa çok zeki gençlerin eğitim hayatına çok özen gösterilmelidir, çünkü gençler çok büyük işler başarabilecekleri gibi çok büyük kötülüklere de neden olup cehennem ateşinde yanabilirler. Gençlerin hayal güçlerini geliştirirken Byron gibi değil Cowper gibi aydınlatıcı olunuz, Volter gibi şen şakrak değil Bunyan gibi ilahi mutluluk veriniz, Cromwell gibi kendi çıkarını düşünen insanları değil Washington gibi ülkesini düşünen insanları örnek gösteriniz.

Favell Lee Mortimer – Asya’da Uzaklarda PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu