Felsefe Kitapları

Felsefe Düşünce Tarihi PDF indir

Felsefe Düşünce Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Felsefe Düşünce Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayhan Aydın tarafından kaleme alınan Felsefe Düşünce Tarihi kitabı 332 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Felsefe Düşünce Tarihi kitabını 9786054282623 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Felsefe Düşünce Tarihi kitap özeti, Felsefe Düşünce Tarihi pdf oku, Felsefe Düşünce Tarihi yandex, Ayhan Aydın e-kitap pdf, Felsefe Düşünce Tarihi PDF Drive, Felsefe Düşünce Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Felsefe Düşünce Tarihi PDF Oku

Felsefe Düşünce Tarihi Kısa Özet

Bu kitap, düşüncenin üzerinde düşünmek ve yaşamın güzelliklerine farklı pencerelerden bakmak için bunun bunun yanında insan olmanın mutluluğunu duyumsamak ve hayata yeniden gülümsemek için yazılmıştır. Bu nedenle okunmaya değer.

Gerçekten insan olmak da insanı anlatmak da zor bir iştir. İnsanın ne olduğu sorusunu St. Augustinus şöyle yanıtlıyor. *Bu soru bana sorulmadan önce yanıtını biliyordum ama artık bilmiyorum* Kitabın yazarı olarak ben de bu yanıta katılıyorum. Ayrıca böylesine mühim bir soruya kestirme yanıtlar vermek, konunun ciddiyeti ile bağdaşmaz. üstelik bu soruya yanıt vermek bu denli kolay olsaydı elinizdeki kitabın yazılmasına gerek kalmazdı. Kitabın her satırında ve satır aralarında bu soruya verilen farklı yanıtlara tanık olacaksınız. Bu yanıtlar, bireylerin en büyükleri olan filozofların düşünceleri beklentileri, umutları ve endişeları ile yoğrulmuştur. Her biri insanın tanımlanması zor gerçekliğine; yalnızlığına, saldırganlığına, bilgeliğine, azizliğine ve günahkârlığına farklı pencerelerden bakmışlardır. Bu yanıtlardan herhangi birinin doğru olduğunu düşünmek yerine, hepsinin gerçeğin bir yönünü aydınlattığını düşünmek, akla daha uygun görünmektedir.

Sonuçta bu kitap herkesin kabul edeceği ortak bir yanıta ulaşmak için değil (ki bu gerçekçi bir beklenti de değildir.) kendi varoluş şekilimizi ve doğamızı anlamak için okunmalıdır.

 

Felsefe Düşünce Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu