Felsefe Kitapları

Felsefeye Çağrı PDF indir

Felsefeye Çağrı PDF indir, e-kitap sitemizde Felsefeye Çağrı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Stanley M. Honer tarafından kaleme alınan Felsefeye Çağrı kitabı 460 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Felsefeye Çağrı kitabını 9789755331539 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Felsefeye Çağrı kitap özeti, Felsefeye Çağrı pdf oku, Felsefeye Çağrı yandex, Stanley M. Honer e-kitap pdf, Felsefeye Çağrı PDF Drive, Felsefeye Çağrı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Felsefeye Çağrı PDF Oku

Felsefeye Çağrı Kısa Özet

Sokrates’in *sorgulanmamış yaşam, yaşanmaya değmez* sözünü çıkış noktası olarak alan bu kitap, okurları felsefe öğrenmeye değil felsefe yapmaya, felsefeci değil filozof olmaya, felsefe poblemlerina dışarıdan bakmaya değil poblemlerin içine girmeye, felsefeyi entelektüel bir merak olarak değil, kendi yaşam felsefelerini oluşturmak ve kendi anlamlarını yaratmak için bir araç olarak görmeye çağırmaktadır.

Felsefeye Çağrı’ya, bu yeni baskıda feminist epistemolojiler, postmodernizm, yapıbozum, dinsel dil, çoktanrıcılık ve tanrıtanımazlıkla alakalı tartışmalar; kültürel görecilik ve etnosentrizm gibi altbölümler eklenmiştir. Yazarlar, bunun bunun yanında felsefi bir yazıyı okurken gerekli olan bir sorular listesi, *temellendirilmiş doğru inanç* şeklindeki klasik bilgi tanımına bir giriş, feminist ahlak felsefelerinin gelişme doğrultularının bir tartışması ve zihin felsefesiyle alakalı yeni materyaller eklemişlerdir.

Güncel sorunlar ve ilgi gösterilen konular, felsefe tarihinde iyice yerleşmiş klasik temeller üstüne oturtulmuştur. Senaryolar ve sorular, okurun kuramın günlük yaşamla ilişkisini görmesine yardım etmektedir. Ayrıca, tanımlar ve ufak felsefe sözlüğü geliştirilmiştir. Böylelikle, bilim felsefesini ve insan bilimlerini tartışmak için yeni bir odak oluşturulmuştur. Haritalar ve tarihsel zamanlardaki mühim hadiselerin zaman tablosu ise, mühim filozofların ve onların görüşlerinin felsefenin kronolojik tarihi içindeki yeri hususunda genel bir görüş vermektedir.

Felsefeye Çağrı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu