Felsefe Kitapları

Felsefi Masallar PDF indir

Felsefi Masallar PDF indir, e-kitap sitemizde Felsefi Masallar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Martin Cohen tarafından kaleme alınan Felsefi Masallar kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Felsefi Masallar kitabını 9786053143307 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Felsefi Masallar kitap özeti, Felsefi Masallar pdf oku, Felsefi Masallar yandex, Martin Cohen e-kitap pdf, Felsefi Masallar PDF Drive, Felsefi Masallar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Felsefi Masallar PDF Oku

Felsefi Masallar Kısa Özet

Felsefi masallar: Hikayeler, kurgular, uydurmalar, yanlış ifadeler, hileler, palavralar, kuyruklu yalanlar. Ya da yalnızca yanlış beyanlar, kaçamak yanıtlar ve tamamen gerçeğe dayalı olmayan anlatılar… Elinizdeki kitap, büyük felsefi masalları derleyen, çözümleyen ve nakleden, bir tür *farklı* felsefe tarihi çalışması. Felsefenin kendisine uygulanan felsefi bir yaklaşım. Bu yaklaşım bazı kritik soruları tetiklemekte: Büyük filozoflar nereden geliyor? Fikirlerinin kaynağı ne? Neyin mühim, neyin önemsiz olduğuna kim karar veriyor? Filozoflar içinde hemen hemen hiç kadın olmaması ve çoğunun varlıklı aristokrat erkeklerden oluşması bir tesadüf mü? Çinli ve Hintli filozofların Avrupa üzerindeki etkisi çok mu azdı gerçekten? Neden Descartes’ın *modern* felsefesi Tanrı’ya ilişkin geriye dönük referanslarla dolu? Hegel (Schopenhauer’in iddia ettiği gibi) yazmayı beceremeyen bir budala mı, veya basitçe, çoğumuz için çok mu zor? Yoksa şu devasa bilgi mabedinin Marksist tarzda bir yapısökümüne mi girişmek gerekiyor?

Bu kitap, muhteşem bir denize parmaklarının ucunu daldırmak yahut belki de birkaç yeni simanın girmesine izin vermek için felsefi Pantheon’u biraz *iteleme* girişimidir. Elbette amaç *yıkmak* değil, felsefenin yeniden canlandırılması. Mesele, *filozoflar*ın geri kalanımızdan farklı olmalarının gerekip gerekmediği veya hakiki filozoflar olup olmadıkları yahut bizzat felsefenin tümden saçmalık, zırva, palavra, boş laf ve ıvır zıvır olup olmaması değil. Mesele, daha ziyade, felsefenin çok daha müşterek bir zaman olması ve bilgiyi hiyerarşik olarak inşa etmek isteyenlerin bilinmesini istediğinden fazla daha incelikli olmasıdır; herkes için felsefe ve düşüncenin, herkes için olabildiğince demokratikleşmesi…

Felsefi Masallar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu