Araştırma Kitapları

Fen Bilimleri Öğretimi PDF indir

Fen Bilimleri Öğretimi PDF indir, e-kitap sitemizde Fen Bilimleri Öğretimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emre Ev Çimen tarafından kaleme alınan Fen Bilimleri Öğretimi kitabı 454 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Fen Bilimleri Öğretimi kitabını 9786051700830 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Fen Bilimleri Öğretimi kitap özeti, Fen Bilimleri Öğretimi pdf oku, Fen Bilimleri Öğretimi yandex, Emre Ev Çimen e-kitap pdf, Fen Bilimleri Öğretimi PDF Drive, Fen Bilimleri Öğretimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Fen Bilimleri Öğretimi PDF Oku

Fen Bilimleri Öğretimi Kısa Özet

Bilimin ilerlemesine paralel olarak bilim dallarında yaşanan baş döndürücü gelişmeler insan yaşamının her alanını etkilemektedir. Fen bilimleri öğretiminde de bu gelişmeler ışığında paradigma değişimleri yaşanmaktadır. 2013 senesinde revize edilen ilköğretim fen bilimleri programı ile öğretmen yetiştiren kurumlar olarak eğitim fakültelerinin de uygulamalarını değiştirmeleri gereği ortaya çıkmıştır. Bu kitabın yazımında bu amaca hizmet etme gerekçesi ile yola çıkılmıştır.

Kitap 3-8. sınıflarda öğretmenlik yapacak öğretmen adaylarına ve öğretmenlerine fen bilimleri öğretimi hususunda ışık tutmayı amaçlamaktadır. Kitap; bilim tarihi, bilimin doğası, fen bilimleri öğretim programı ve programda yer verilen öğrenme alanlarının açıklanması, programda önerilen öğretim yöntem ve teknikleri, ölçme ve değerlendirme, fen bilimlerinde laboratuar, kavram öğretimi ve teknoloji destekli fen öğretimi gibi başlıklardan buluşmaktedir. Eğitimde reform hareketlerinin başarıya ulaşmasının temelinde uygulayıcı olan öğretmenler bulunmaktadır. Bu nedenle öğretmen adaylarının donanımlı olarak yetişmesi de bu bağlamda oldukça önem taşımaktadır.

Kitabımızın bu yönüyle fen eğitimi alanına katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Öğretmen adaylarının niteliğini yükseltmek adına yalnızca teorik bilgilere değil uygulamalara da kitabın alakalı bölümlerinde yer verilmiştir. Bölüm yazarlarımız geniş bir alanyazın taraması ile güncel gelişmeleri siz değerli okurlarımıza sunmayı amaçlamıştır.

Fen Bilimleri Öğretimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu