Felsefe Kitapları

Fenomenoloji: İlk Temeller PDF indir

Fenomenoloji: İlk Temeller PDF indir, e-kitap sitemizde Fenomenoloji: İlk Temeller kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dan Zahavi tarafından kaleme alınan Fenomenoloji: İlk Temeller kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Fenomenoloji: İlk Temeller kitabını 9786053144502 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Fenomenoloji: İlk Temeller kitap özeti, Fenomenoloji: İlk Temeller pdf oku, Fenomenoloji: İlk Temeller yandex, Dan Zahavi e-kitap pdf, Fenomenoloji: İlk Temeller PDF Drive, Fenomenoloji: İlk Temeller Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Fenomenoloji: İlk Temeller PDF Oku

Fenomenoloji: İlk Temeller Kısa Özet

Bu kitap, yirminci yüzyılın hâkim felsefi hareketlerinden birisi olan fenomenolojiye ilgi duyan herkes için giriş niteliğinde bir kitap olmakla birlikte, dilinin yalınlığı, fenomenolojinin farklı alanlarda kullanımı, Husserl, Heidegger ve Merleau-Ponty gibi ileri gelen fenomenologların yoğun çalışmalarına en basitleştirilmiş haliyle nüfûz etmeyi olanaklı kılmakta, fenomenolojiyi anlamak için gerekli olan kavramsal çerçeveyi ana hatlarıyla ortaya koymaktadır.

Alanında ileri gelen bir uzman olarak kabul görmüş Dan Zahavi tarafından yazılan bu kitap aşağıdaki temel soruları inceler ve açıklar:

Fenomenolojik analiz nedir?

Fenomenolojinin metodolojik temelleri nelerdir?

Fenomenoloji, özneler-arasılık ile ilgili ne söylemelidir?

Fenomenoloji, felsefedeki diğer alanlardan nasıl ayırt edilir ve bunlarla nasıl ilişkilidir?

Klasik fenomenolojiden gelen düşünceler, psikolojide ve nitel araştırmalarda hâlâ devam eden tartışmalarla nasıl ilişkilidir?

Fenomenoloji: İlk Temeller, fenomenolojinin zengin ve kompleks dünyasına kısa ve erişilebilir bir giriş yapmak isteyen herkese uygun bir başlangıç noktası sağlamaktadır.

Fenomenoloji: İlk Temeller PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu